• یکشنبه / ۲ تیر ۱۳۹۸ / ۱۱:۳۸
  • دسته‌بندی: جهاد دانشگاهی
  • کد خبر: 98040200857
  • منبع : نمایندگی سیستان و بلوچستان

رئیس جهاد دانشگاهی:

مجموعه توانمندی‌های جهاد دانشگاهی در اختیار توسعه سیستان و بلوچستان است

دکتر طیبی

رئیس جهاد دانشگاهی گفت: مجموعه توانمندی‌های جهاد دانشگاهی در اختیار توسعه استان سیستان و بلوچستان است.

دکتر حمید رضا طیبی در سفر به زاهدان و در گفت‌گو با ایسنا، هدف از سفر خود به استان سیستان و بلوچستان را دیدن ظرفیت‌های جهاد دانشگاهی واحد استان و همچنین روند اجرایی برنامه‌های ششم توسعه جهاد دانشگاهی در سیستان و بلوچستان بیان کرد.

وی افزود: همچنین در این سفر دیداری با استاندار و نماینده ولی فقیه در استان خواهیم داشت و قرار است تفاهمنامه‌ای با استانداری در راستای توسعه برنامه‌های استان با استفاده از ظرفیت‌های جهاد دانشگاهی داشته باشیم.

دکتر طیبی در ادامه اظهار کرد: سیستان و بلوچستان دارای ظرفیت‌های خوبی در حوزه صنعت، معدن، گردشگری، صنایع دستی و بنادر است که این شاخص‌ها می‌توانند استان را به منطقه توسعه گرا تبدیل کنند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بیان کرد: جهاد دانشگاهی نیز با ظرفیت علمی و دانشی که در اختیار دارد، می‌تواند با ورود به این پتانسیل‌ها و با حمایت مسئولین استانی سهم مهمی در رشد و توسعه سیستان و بلوچستان داشته باشد.

رئیس جهاد دانشگاهی تصریح کرد: مسئولین استان می‌توانند حمایت‌های مالی و زیرساختی از جهاد دانشگاهی داشته باشند.

وی تصریح کرد: سیستان و بلوچستان، مزیت‌های خوبی در زمینه اصلاح نژاد دام، پرورش ماهیان در قفس و تولید بچه ماهی، اصلاح نژادهای دام سنگین دارد که می‌توانیم با برنامه‌ریزی و استفاده از دانش علمی جهاد دانشگاهی در این رابطه و حمایت مسئولین استانی هم در زمینه اشتغال و هم توسعه استان فعالیت‌های ارزنده‌ای را داشته باشیم.

دکتر طیبی در ادامه با اشاره به توانمندی‌های موفق جهاد دانشگاهی در حوزه پزشکی نیز گفت: دستاوردهای جهاد دانشگاهی طی چند سال اخیر در حوزه پزشکی سرآمد بوده و ارائه این فعالیت‌ها به شرط آماده‌سازی زیر ساخت‌ها در استان نیز می‌تواند نقش مهمی در توسعه فعایت‌های پزشکی اسیستان و بلوچستان داشته باشد.

وی همچنین به مزیت دیگر استان در خصوص صنایع دستی نیز اشاره کرد و گفت: ما در جهاد دانشگاهی این آمادگی را داریم تا با ورود به این بخش در خصوص ایجاد اشتغال زنان سرپرست خانوار برنامه‌ریزی کنیم.

انتهای پیام