• یکشنبه / ۲ تیر ۱۳۹۸ / ۱۴:۰۲
  • دسته‌بندی: فرامنطقه ای
  • کد خبر: 98040201027
  • خبرنگار : 71588

دیدار نماینده سازمان ملل با خلیفه حفتر در بنغازی

نماینده سازمان ملل به لیبی با خلیفه حفتر

نماینده سازمان ملل به لیبی با فرمانده موسوم به "ارتش ملی" در بنغازی دیدار کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، غسان سلامه، نماینده ویژه سازمان ملل در امور لیبی با خلیفه حفتر، ژنرال بازنشسته ارتش مستقر در شرق موسوم به ارتش ملی لیبی در منطقه "الرجمه" بنغازی دیدار کرد و با وی به بررسی دلایل وقوع درگیری‌های کنونی طرابلس که دو ماه و نیم است در جریان دارد، پرداخت.

دو طرف همچنین درخصوص اوضاع انسانی در طرابلس و راه‌های تسریع دستیابی به راه حل سیاسی بحران به بحث و تبادل نظر پرداختند.

قبل از این دیدار خلیفه حفتر متعهد به ادامه حملات به طرابلس شده بود و با طرح سیاسی فائز السراج، رئیس شورای ریاستی دولت وفاق ملی لیبی مخالفت کرد که شامل برگزاری انتخابات قبل از پایان سال جاری میلادی است.

 نیروهای حفتر در چهارم آوریل به طرابلس حمله کردند و در آغاز حملات‌شان بر شهر "غریان (۹۰ کیلومتری جنوب غرب طرابلس) سیطره یافتند.

این حملات تاکنون منجر به کشته شدن حدود ۷۰۰ تن و از میان آنها ۴۰ غیرنظامی، زخمی شدن هزاران تن دیگر و مهاجرت حدود ۱۲۰ هزار تن از نواحی جنوب طرابلس شده است.

خبرگزاری آناتولی ترکیه به نقل از مصطفی المجعی، سخنگوی مرکز رسانه‌ای عملیات "آتشفشان خشم" اعلام کرد که نیروهای وفاق از سه محور به فرودگاه طرابلس حمله کردند.

المجعی همچنین تصریح کرد که نیروهایشان کنترل بخش‌های زیادی از فرودگاه را به دست گرفته‌اند و درگیری‌ها تا ساعات شب گذشته ادامه داشت و فعالان کلیپ‌های ویدیویی را منتشر کردند که نشان می‌دادند دود سیاهی از فرودگاه بلند می‌شد.

این در حالی است که موانع زیادی در بازپس گیری فرودگاه بر سر راه نیروهای وفاق وجود داشت.

انتهای پیام