• پنجشنبه / ۶ تیر ۱۳۹۸ / ۱۱:۲۶
  • دسته‌بندی: دین و اندیشه
  • کد خبر: 98040603451
  • خبرنگار : 71461

آغاز طرح اوقات فراغت کودکان در ۱۳۰۰ مسجد تهران

اوقات فراغت

آیین افتتاحیه طرح سراسری غنی‌سازی اوقات فراغت مساجد تهران در کانون فرهنگی هنری قطعه‌ای از بهشت برگزار شد و با این مراسم این طرح در ۱۳۰۰ مسجد تهران کلید خورد.

به گزارش ایسنا، به نقل از کانون فرهنگی و هنری مساجد حجت‌الاسلام غلامعلی قدیریان- دبیرستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد تهران در آئین افتتاحیه طرح سراسری غنی‌سازی اوقات فراغت مساجد تهران که با حضور حجت‌الاسلام غلامعلی قدیریان دبیرستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد تهران، حجت‌الاسلام راستگو کارشناس حوزه کودک، حجت‌الاسلام عبدالرحیم امامی امام جماعت مسجد امام علی بن ابیطالب (ع)، حجت‌الاسلام جعفری فرزند علامه جعفری به همت کانون فرهنگی هنری قطعه‌ای از بهشت برگزار شد اظهارکرد: مقام معظم رهبری از سال ۷۰ به مبحث دشمنی‌های دشمنان اسلام و انقلاب را به سمت دشمنی‌های فرهنگی سوق داده‌اند و ابتدا ایشان تهاجم فرهنگی را مطرح کردند، سپس شبیخون فرهنگی را معرفی کردند و بعد از ناتوی فرهنگی گفتند و امروز از ائتلاف ابرقدرت‌ها در جبهه فرهنگی علیه ایران خبر می‌دهند.

وی افزود: بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری نشان می‌دهد کشور بناست از یک برهه و جریان به سمت یافته‌ها حرکت کند لذا در این مسیر باید با تقویت داشته‌ها و استفاده از تکنولوژی‌های روز جوانان را در مسائل فرهنگی رشد دهیم.

قدیریان افزود: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در کنار مرکز رسیدگی به امور مساجد، بسیج، هیأت امنا و ائمه جماعات در مسجد مشغول فعالیت‌های فرهنگی هنری مبتنی بر آموزه‌های دین هستند.

دبیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد تهران تصریح کرد: در ۱۳۰۰ مسجد تهران در ایام تابستان پایگاه اوقات فراغت برپاست که از این پایگاه‌ها ۱۱۰ مسجد به صورت ویژه و از این تعداد ۱۰ مسجد به صورت الگو مجری برنامه‌ها هستند.

آشناسازی کودکان با زیبایی‌های دین هدف طرح اوقات فراغت مساجد

حجت‌الاسلام عبدالرحیم امامی نیز در این مراسم ادامه داد: تلاش داریم هیچ فردی از این مسجد با دست خالی خارج نشود و هدف غایی آن است اگر کودکی در طرح تابستانی ما ثبت‌نام می‌کند در دیگر برنامه‌های سال حضور داشته باشد و به نوعی با برنامه‌ها جذب مسجد شود.

وی افزود: در طرح غنی‌سازی اوقات فراغت کودکان تلاش داریم تا زیبایی‌های دین را به بچه‌ها آموزش دهیم تا بنابر روایت امام رضا (ع) با آشنا شدن با محاسن دین و کلام ائمه جذب آن شوند.

انتهای پیام