• یکشنبه / ۹ تیر ۱۳۹۸ / ۱۲:۰۸
  • دسته‌بندی: خوزستان
  • کد خبر: 98040904372
  • منبع : نمایندگی خوزستان

نجات جان مادر باردار در منطقه کوهستانی باغملک

اورژانس

رئیس مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی خوزستان از نجات جان مادر باردار در منطقه صعب‌العبور سرتنگ راوک کوه‌های منگشت توسط اورژانس ۱۱۵ باغملک خبر داد.

دکتر محمدامین زرگر در گفت‌وگو یا ایسنا – منطقه خوزستان، اظهار کرد: ساعت ۱۴:۰۰ روز گذشته (۸ تیرماه) درخواست یک مورد مأموریت توسط مرکز فوریت‌های پزشکی باغملک مبنی بر وخامت حال یک مادر باردار در منطقه کوهستانی سرتنگ راوک در این شهرستان اعلام شد.

وی افزود: در پی این گزارش به پایگاه جاده‌ای چلسرخ، بلافاصله دو نیرو و یک ماما از درمانگاه صیدون به محل اعزام شدند که در طول مسیر اعلام کردند به دلیل صعب‌العبور بودن محل مأموریت بعد از طی مسیر با خودرو باید پیاده به محل بروند تا بتوانند بیمار را به آمبولانس برسانند.

زرگر بیان کرد: زمان رفت و برگشت آنها به محل مورد نظر حدود ۶ ساعت بود که این شرایط برای بیمار خطرناک است.

رئیس مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی خوزستان گفت: طبق اظهار نظر بهورز محل، مادر باردار وضع حمل کرده بود اما به علت نیفتادن جفت و کامل نشدن سیر زایمان شرایط مناسبی نداشت. بنابراین بلافاصله با مرکز هدایت عملیات بحران دانشگاه و مسئول ستاد بحران هماهنگی لازم جهت اعزام بالگرد انجام شد.

وی ادامه داد: بعد از هماهنگی با پایگاه هوانیروز اعلام شد که با توجه به محاسبات تیم پرواز به علت اینکه پرواز تا تاریکی هوا زمان می‌برد، امکان پرواز وجود ندارد بنابراین مجدداً بلافاصله با همکاری سوپروایزر ستاد بحران جهت اعزام آمبولانس کمک‌دار به منطقه هماهنگی لازم با مسئول فوریت‌های پزشکی باغملک انجام شد که وی به همراه یک نفر از تکنسین‌های اورژانس با یک دستگاه آمبولانس کمک‌دار به محل اعزام شدند و تا جایی که امکان داشت مسیر را ادامه دادند.

وی بیان کرد: با توجه به پیاده‌روی اکیپ اول در نهایت ساعت ۲۰:۳۰ مادر و نوزاد را بعد از ۶ ساعت پیاده‌روی به آمبولانس رساندند.

رئیس مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی خوزستان گفت: با توجه به اقدامات درمانی که برای بیمار انجام شده بود، بیمار با سلامتی کامل و شرایط نرمال به مرکز درمانی صیدون انتقال یافت.

وی افزود: پس از انجام اقدامات پزشکی لازم توسط پزشک و مامای درمانگاه صیدون بیمار جهت سیر مراحل درمان با یکدستگاه آمبولانس به بیمارستان شهید طباطبایی باغملک انتقال یافت.

انتهای پیام