• یکشنبه / ۹ تیر ۱۳۹۸ / ۱۵:۱۵
  • دسته‌بندی: فارس
  • کد خبر: 98040904537
  • منبع : نمایندگی فارس

مدیرکل منابع طبیعی فارس خبر داد:

دستگیری متخلفان قطع درخت در اراضی ملی فارس

قطع درخت

مدیرکل منابع طبیعی فارس گفت: با حضور به موقع نیروهای یگان حفاظت این اداره و با همکاری دستگاه قضایی، متخلفانی که اقدام به قطع درخت در اراضی ملی فارس کرده بودند، دستگیر شدند.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی منابع طبیعی استان فارس، شهرام منتصری گفت: نیروهای منابع طبیعی شهرستان‌های کازرون و سپیدان حین گشت‌های مراقبتی متوجه حضور متخلفانی که اقدام به قطع درخت و انتقال هیزم با خودرو می کردند شده بودند.

وی گفت: بر اساس اطلاعات دریافتی و گزارش‌های مردمی مبنی بر قطع درختان بلوط در این مناطق بلافاصله نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان به محل اعزام شدند که مشاهده شد افراد سودجو با استفاده از اره‌ برقی و سایر ادوات قطع درخت مشغول قتل عام درختان جنگلی هستند.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس خاطرنشان کرد: متخلفان در بخش‌هایی از مناطق جنگلی هرایجان شهرستان سپیدان و نیز بخش کوهمره نودان شهرستان کازرون اقدام به قطع درخت، جاسازی و استتار آن در درون خودروها کرده و قصد جابجایی این محموله ها به خارج از منطقه را داشتند که با هوشیاری و حضور به موقع ماموران یگان حفاظت از منابع طبیعی ونیز اطلاع رسانی به موقع اهالی شناسایی و بازداشت شدند.

منتصری با اشاره به کشف میزان قابل توجهی چوب و هیزم جنگلی از این متخلفان افزود: در این رابطه متخلفان بازداشت و ادوات قطع درخت و ابزار آلات مکشوفه از آنها توقیف و پرونده حقوقی برای متخلفان تنظیم و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس گزارشات مردم در شناسایی و دستگیری متخلفان را بسیار تاثیرگذار خواند و گفت: همکاری مردم محلی در این زمینه موجب جلوگیری از فعالیت افراد سودجو و متخلفان اراضی ملی خواهد شد.

منتصری اضافه کرد: بر اساس ماده ٤٢ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگلها و مراتع، متخلفان قطع درخت در عرصه‌های منابع طبیعی علاوه بر جریمه نقدی به حبس تادیبی تا شش ماه نیز محکوم خواهند شد .

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس حفاظت از عرصه های ملی و انفال را وظیفه‌ای همگانی دانست و از حامیان و مردم طبیعت دوست استان خواست برای جلوگیری از تخریب عرصه های ملی و نیز عدم سوء استفاده از این عرصه ها درصورت مشاهده هرگونه تخریب، تصرف، قطع درخت، زغال گیری و آتش سوزی در عرصه های جنگلی و مرتعی ، مراتب را از طریق شماره رایگان ١٥٠٤ گزارش دهند.

انتهای پیام