• یکشنبه / ۹ تیر ۱۳۹۸ / ۱۶:۴۵
  • دسته‌بندی: رسانه
  • کد خبر: 98040904625
  • منبع : صدا و سیما

اعلام برنامه‌های تابستانی شبکه ۴

پخش ۱۰۰ فیلم، بازگشت «شب‌های هنر» و روایت رمان‌های برگزیده توسط هنرمندان

شبکه چهار

شبکه چهار در ایام تابستان ۱۰۰ فیلم برگزیده مخاطبان و منتقدان را روزانه پخش می‌کند. همچنین باکس سریال‌های این شبکه در ساعات ۲۴ و ۱۸ در جای خود باقی است.

به گزارش ایسنا، مسعود معینی‌پور، مدیر شبکه چهار سیما ویژه‌برنامه‌های تابستانی این شبکه را امروز اعلام کرد.

بر این اساس، پخش برنامه ترکیبی «چرخ» با رویکرد تحلیلی و خبری حوزه فناوری، از امشب ساعت ۱۹ آغاز و سه شب در هفته روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه روی آنتن می‌رود.

برنامه «درس گفتار» به بحث‌های علوم انسانی و شناخت علوم مدرن می‌پردازد و پنج روز در هفته در یک بسته ۳۰ دقیقه‌ای پخش می‌شود. هر استاد در این برنامه مباحث را در پنج قسمت ارائه می‌کند. این برنامه شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۶ پخش می‌شود.

همچنین هر شب در قالب برنامه «قصه شب» از ساعت ۲۲:۳۰ تا ۲۳ رمان‌های برتر ایران و جهان توسط هنرمندانی نظیر فرهاد آییش خوانده می‌شود. هر رمان در چهار شب توسط راویان ارائه می‌شود.

برنامه «شب‌های هنر» از هفته آینده پخش می‌شود و طبق روال گذشته شب‌ها ساعت ۲۳ روی آنتن می‌رود. در سری جدید در کنار شب تئاتر، موسیقی، روایت، شعر، سینما، شب معماری به تازگی به آن اضافه شده است.

برنامه‌ «خیلی دور خیلی نزدیک» شنبه‌ها روی آنتن می‌رود. در این برنامه ۱۳ گفتگو ویژه با اندیشمندان به زبان انگلیسی که از سال ۹۷ تا اوایل ۹۸ به ایران آمده اند، انجام شده است. اجرای این برنامه را شهاب اسفندیاری برعهده دارد و با مهمان‌ها درباره هنر، تفکراتشان نسبت به ایران و جهان و آینده اندیشه در ایران و جهان گفتگو می‌کند. تمامی گفتگوها به زبان انگلیسی است که همزمان به صورت فارسی زیرنویس می شود.

یکشنبه‌ها مستند «حکایت دل» که شامل ۲۰ پرتره از ۲۰ تن از مفاخر کشور است، پخش می‌شود. سری ششم و هفتم مسابقه سینمایی «چهار سه دو یک» نیز هم در هفته دو شب روی آنتن می‌رود.

برنامه‌ای مختص زنان با نام «انگاره» و «مسافران کهکشان» در حوزه نجوم دیگر برنامه‌های جدید شبکه چهار است.

پخش سری جدید برنامه «زاویه» هم از این هفته همچون گذشته چهارشنبه‌ها ساعت ۲۱ آغاز می‌شود. برنامه «ضیافت» هم که پخش آن از ماه رمضان آغاز شد از پنجشنبه (۱۳ تیر ماه) پخش آن به صورت هفتگی ساعت ۱۹ از سر گرفته می‌شود.

برنامه‌هایی همچون «معرفت» با ساختاری جدید، سری دوم مجموعه «پندار» و «شوکران»، «کتاب با سُس تند» از جمله برنامه‌های جدید شبکه چهار برای نیمه دوم سال است.

«طلوع» هم از امروز صبح کار خود را آغاز کرده و باکس سریال هم، همچون گذشته در ساعت‌های ۲۴ و ۱۸ در جای خود قرار دارد و باکس مستندهای داخلی و خارجی هم به روال گذشته ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام