• دوشنبه / ۱۰ تیر ۱۳۹۸ / ۱۶:۰۴
  • دسته‌بندی: اصفهان
  • کد خبر: 98041005214
  • منبع : نمایندگی دانشگاه اصفهان

نماینده مردم اصفهان در مجلس:

‌مبنای قانونی انتخابِ نماینده معین برای نطنز هنوز مشخص نیست

عابدی

‌نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: مبنای قانونی انتخاب نماینده معین برای شهرستان نطنز هنوز مشخص نیست که قرار شد مبنای قانونی آن از هیئت‌رئیسه مجلس سوال شود.

‌حیدر علی عابدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- در خصوص وضعیت حوزه انتخابیه شهرستان نطنز با توجه به فوت نماینده این شهرستان، اظهار کرد: فعلاً بحث روی این موضوع است که یک نماینده معین از بین نمایندگان استان برای آن مدتی که مردم نطنز نماینده ندارند انتخاب شود تا امور مربوط به این حوزه انتخابیه را انجام دهد، اما مبنای قانونی انتخاب نماینده معین، هنوز مشخص نیست که قرار شد مبنای قانونی آن از هیئت رئیسه مجلس پرسیده شود.

وی افزود: آخرین بار این موضوع در مجمع نمایندگان استان مطرح شد که اگر قانون هیئت رئیسه مجلس مشخص کرده است که باید نماینده معین تعیین شود این کار انجام شود و مجمع می‌تواند در این خصوص تصمیم‌گیری کند. البته پیشنهاد بنده این است که در این خصوص نظر مردم نطنز لحاظ شود، شاید نشود به تک‌تک آرا مردم این شهرستان مراجعه کرد، اما شورای شهر شهرستان می‌تواند در این خصوص یک نظرسنجی انجام دهد تا مشخص شود کدام نماینده از نمایندگان استان مورد نظر مردم نطنز است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اما فارغ از اینکه فردی به عنوان نماینده معین انتخاب بشود یا نشود این وظیفه همه نمایندگان استان اصفهان است که هرگاه مردم نطنز، بادرود و قمصر به هر کدام از نمایندگان استان مراجعه کنند با کمال خضوع و خوش‌رویی دنبال کار مردم باشند.

عابدی ادامه داد: اولویت با نظر مردم نطنز است که اگر روی فردی از نمایندگان استان اجماع کردند آن نماینده به عنوان نماینده معین تعیین شود. البته شاید نیازی به انتخاب نماینده معین نباشد و باید ببینیم قانون در این خصوص چه نظری دارد و در آئین‌نامه مجلس چه بندی آمده است. پس در کل باید از هیئت‌رئیسه مجلس سوال کنیم و اگر بندی در قانون به عنوان نماینده معین وجود دارد به نوعی باید از نظر مردم نطنز هم مطلع شویم.

وی در خصوص مرتضی صفاری- نماینده فوت شده نطنز، گفت: ایشان فردی کاردان، متواضع و آشنا به مشکلات مردم و مسائل بین‌الملل بودند و فقدان ایشان بدون شک ضایعه بزرگی برای مجلس شورای اسلامی و مردم نطنز است. صفاری ۱۲ سال سفیر ایران در چند کشور بود و از مدیران باتجربه وزارت امور خارجه محسوب می‌شد.

انتهای پیام