• دوشنبه / ۱۰ تیر ۱۳۹۸ / ۲۰:۵۳
  • دسته‌بندی: جهاد دانشگاهی
  • کد خبر: 98041005335
  • منبع : نمایندگی کردستان

رئیس جهاد دانشگاهی کردستان خبر داد

ذخیره سازی ۱۲۶۱ نمونه خون بندناف تاپایان سال ۹۷

خون بند ناف

رئیس جهاد دانشگاهی کردستان از ذخیره سازی هزار و ۲۶۱ نمونه خون بندناف تاپایان سال ۹۷ در استان کردستان خبرداد.

به گزارش ایسنا، چیا سهراب نژاد، امروز، ۱۰ تیرماه در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان کردستان اظهار کرد: جهاد دانشگاهی استان کردستان از سال ۸۵ تأسیس شده است و بر همین اساس بانک خون بندناف رویان در سال ۸۸ در استان فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی افزود: در این راستا از سال ۸۸ تاکنون تمام تلاش خود را به کار گرفته تا مردم استان کردستان را با فواید ذخیره‌سازی خون بندناف آگاه کنیم و قدمی را در راستای آگاه سازی مردم و حرکت به سمت سلامت جامعه برداریم.

رئیس جهاد دانشگاهی کردستان بیان کرد: تا پایان سال ۹۷ در استان کردستان هزار و ۲۶۱ نمونه خون بندناف ذخیره‌سازی شده است.

وی به مجموعه فعالیت‌های جهاد دانشگاهی کردستان در جهت آگاه سازی و فرهنگ‌سازی مردم استان با بانک خون بندناف اشاره و عنوان کرد: برگزاری سمینارهای تخصصی بانک خون بندناف رویان، نشست‌های تخصصی با مسئولان امور بانوان ادارات، برگزاری همایش عمومی، برگزاری نشست خبری با حضور مدیرعامل پژوهشگاه بن یاخته‌های رویان از جمله اقدامات جهاد دانشگاهی استان کردستان در راستای آگاه کردن مردم با بانک خون بندناف رویان بوده است.

سهراب‌نژاد به تبلیغات محیطی بانک خون بندناف رویان استان کردستان اشاره و بیان کرد: تبلیغات صدا و سیما و سیماهای سطح شهر، نصب بنر، بیلبوردهای تبلیغاتی، ساخت انیمیشن بانک خون بندناف که تا یک ماه آینده منتشر خواهد شد.

وی یادآور شد: در حال حاضر به جزدو شهرستان دهگلان و دیواندره بانک خون بند ناف رویان جهاددانشگاهی کردستان فعال بوده و در تمام این شهرستان‌های استان کار ذخیره‌سازی خون بندناف نوزادان را انجام می‌دهیم و در تلاشیم تا در سال ۹۸ در این دو شهرستان نیز بتوانیم این کار را انجام دهیم.


انتهای پیام