• چهارشنبه / ۱۲ تیر ۱۳۹۸ / ۱۲:۳۲
  • دسته‌بندی: فرامنطقه ای
  • کد خبر: 98041206295
  • خبرنگار : 71129

رئیس جمهوری آلبانی "جورج سوروس" را به توطئه علیه کشورش متهم کرد

جوروج سوروس
جورج سوروس

رئیس جمهوری آلبانی مدعی شد که کشورش از وقوع یک توطئه از سوی جورج سوروس، میلیاردر آمریکایی برای بی ثباتی این کشور جلوگیری کرده است.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه دیلی میل، "ایلیر متا"، رئیس جمهوری آلبانی مدعی است که جورج سورس، میلیاردر آمریکایی در توطئه برای به دست گرفتن کنترل آلبانی با مداخله در انتخابات محلی دست داشته است.

وی همچنین پس از آنکه احزاب اپوزیسیون آلبانی از شرکت در انتخابات محلی روز یکشنبه امتناع کردند، این سرمایه گذار ثروتمند را مسئول یک برنامه سیاسی دانست؛ حزب سابق متا موسوم به جنبش سوسیالیست برای یکپارچگی هم یکی از احزابی بود که در این انتخابات شرکت نکرد. اپوزیسیون تهدید کردند که انتخابات روز یکشنبه را دچار اختلال می‌کنند اما این اتفاق نیفتاد و باعث شد تا رئیس جمهوری اعلام کند که آلبانیایی‌ها به دام این تحرکات نمی‌افتند.

رئیس جمهوری آلبانی تلاش کرد تا انتخابات را لغو کند و گفت: این انتخابات بدون حضور اپوزیسیون که آن را بایکوت کردند، دموکراتیک نیست.

رئیس جمهوری آلبانی بدون اشاره به شواهد و مدارک، نقشه احتمالی را یک توطئه با هدف تصرف کامل کشور توصیف کرد و مدعی شد که ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان در سال ۲۰۰۰ به وی درباره سوروس هشدار داده بود.

سال گذشته میلادی، دولت ملی گرای مجارستان که محل تولد سوروس است، لایحه "توقف اقدامات سوروس" را تصویب کرد.

انتهای پیام