• چهارشنبه / ۱۲ تیر ۱۳۹۸ / ۱۲:۵۴
  • دسته‌بندی: فلسطین
  • کد خبر: 98041206321
  • خبرنگار : 71588

عریقات از اعراب حاضر در کنفرانس منامه خواست درباره یهودی سازی قدس توضیح دهند

صائب عریقات

دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین (ساف) و مذاکره‌کننده ارشد فلسطین از تمامی شرکت کنندگان در کنفرانس بحرین که آمریکا آن را ترتیب داده بود، خواست تا با "معامله قرن"، مشروعیت بخشیدن به شهرک‌سازی و یهودی سازی شهر قدس مخالفت کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، صائب عریقات، دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین (ساف) و مذاکره‌کننده ارشد فلسطین در صفحه خود در توییتر نوشت: تمامی کسانی که در کارگاه اقتصادی منامه حضور یافتند باید توضیح بدهند که حضورشان در این کارگاه به معنای موافقتشان با تلاش‌های جارد کوشنر، داماد و مشاور ارشد دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا درخصوص مشروعیت بخشیدن به شهرک‌سازی و یهودی‌سازی شهر قدس نبوده است.

بحرین در ۲۵ و ۲۶ ژوئن میزبان کارگاه اقتصادی "صلح برای شکوفایی" آمریکا بود که این کارگاه اقتصادی به عنوان بخش نخست طرح صلح آمریکا موسوم به "معامله قرن" بود.

این کنفرانس در حالی که از سوی طرف‌های سیاسی فلسطین کاملاً تحریم شده بود، برگزار شد و مجموعه‌ای از کشورهای عربی از جمله عربستان، امارات، قطر، اردن، مصر، مراکش و بحرین که میزبان این نشست بود، در آن شرکت کردند. همچنین آمریکا، نمایندگانی از اتحادیه اروپا، صندوق بین‌المللی پول، بانک جهانی و برخی از تاجران برجسته در منطقه در این کنفرانس حضور داشتند.

انتهای پیام