• چهارشنبه / ۱۲ تیر ۱۳۹۸ / ۱۶:۲۸
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: 98041206505
  • منبع : نمایندگی همدان

مدیرکل بانوان و خانواده استانداری همدان :

ساخت فضاهای ورزشی ویژه بانوان در سطح شهر الزامی است

ورزش بانوان

مدیرکل بانوان و خانواده استانداری همدان ارائه آموزش مهارت‌های اجتماعی و کاهش آسیب در زمان‌های اوقات فراغت به ویژه هنگام ورزش بانوان را الزامی دانست.

به گزارش ایسنا، ربیعه علی‌محمدی 12 تیر در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان و شورای هماهنگی ورزش جوانان استان با اشاره به اهمیت ارتقا مهارت‌های اجتماعی و کاهش آسیب‌های اجتماعی در بین بانوان، گفت: تعداد قابل توجهی از زنان استان از سن آموزش عبور کرده و توانایی شرکت در برخی کلاس‌های مهارت آموزی را ندارند از این رو وجود مربیان و روانشناسان ماهر در فضاهای فرهنگی و ورزشی بانوان فرصتی مناسب برای ارتقاء سطح سواد اجتماعی این قشر از جامعه است.

وی ساخت فضاهای ورزشی ویژه بانوان در سطح شهر را الزامی دانست و خاطرنشان کرد: متأسفانه در بسیاری از مناطق استان پارک‌های بانوان وجود نداشته و زنان از فضای مناسبی رای ورزش و تفریح برخوردار نیستند؛ پارک‌های بانوان موجود نیز در استان از امکانات و تجهیزات ورزشی مناسبی برخوردار نبوده و محیطی در شان بانوان را ندارند.

علی‌محمدی عدم وجود اماکن ورزشی روباز را از دیگر مشکلات ورزشی زنان دانست و افزود: متأسفانه تعداد زیادی از دختران استان با کمبود ویتامین D مواجه هستند؛ همکاری آموزش و پرورش در رابطه با قرار دادن فضای مدارس در فصل تابستان به ختران و مادرانشان نیز ازدیگر روش‌های جذب و ترویج بانوان به فعالیت‌های ورزشی است.

مدیرکل بانوان و خانواده استانداری همدان با بیان اینکه فرهنگسراها در رابطه با حوزه ورزش بانوان فعالیت خوبی را داشته‌اند، عنوان کرد: کلیه ادارات همانند سپاه باید اماکن ورزشی‌های خود را در اختیار یکدیگر قرار دهند تا سایر عموم مردم نیز توانایی فعالیت‌های ورزشی را داشته باشند.

علی محمدی با اشاره به عدم همکاری ادارات در اختصاص قراردادن ساعات ویژه ورزش بانوان ، گفت: تنها سپاه در این زمینه عملکرد خوبی را از خود نشان داده است اما سایر ادارات این قانون را رعایت نمی‌کنند.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره ورزش و جوانان استان همدان فعالیت سمن‌ها را فرصتی برای ادارات و نهادهای دولتی دانست.

محرم روزبه نیز با اشاره به تأثیرگذاری سمن‌ها در برنامه‌ریزی اوقان فراغت جوانان استان، مطرح کرد: وجود 219 هزار جوان پسر و 211 هزار دختر در استان نشان از الزام توجه و وجود برنامه‌ریزی دقیق و مناسب دارد.

وی غنی‌سازی دوران جوانی را تنها به وسیله ایجاد نشاط و سرگرمی‌های مناسب دانست و بیان کرد: همدان ظرفیت خوبی را برای ایجاد اوقات فراغت مناسب در بین جوانان دارد؛ از این رو باید با برنامه‌ریزی مناسب و ایجاد زیرساخت‌های لازم از این ظرفیت‌ها نهایت استفاده را کرد.

انتهای پیام