• پنجشنبه / ۱۳ تیر ۱۳۹۸ / ۰۹:۳۸
  • دسته‌بندی: سیستان و بلوچستان
  • کد خبر: 98041306693
  • منبع : نمایندگی سیستان و بلوچستان

رشد 150 درصدی صادرات کالا از سیستان و بلوچستان به پاکستان

صادرات

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سیستان و بلوچستان گفت: کل صادرات از گمرکات و بازارچه های مرزی استان به کشور پاکستان ، طی سال 1397 به ارزش 580 میلیون و 110 هزار و 695 دلار بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال 1396 از لحاظ ارزش، 150 درصد افزایش داشته است .

به گزارش ایسنا-  نادر میرشکار در جمع فعالان اقتصادی که در فرودگاه زاهدان با حضور وزیر صنعت انجام شد افزود: میزان صادارت در سال 97 از گمرکات استان به کشور پاکستان دارای ارزش 147 میلیون و 203 هزار و 736 دلار و از بازارچه های مرزی استان نیز به ارزش 432 میلیون و 906 هزار و 959 دلار بوده است .

میرشکار در ادامه  بیان کرد: طی سال 1397 از استان سیستان و بلوچستان اقلامی از جمله مصالح ساختمانی ( سیمان ) ، خرما ، گوگرد ، کاشی ، گاز ، سرامیک ، سوخت ، سیب درختی و  صیفی جات به کشور پاکستان صادر شده است   .

وی خاطرنشان کرد: استان سیستان و بلوچستان با کشور پاکستان حدود یکهزار کیلومتر مرز مشترک دارد که خود، ظرفیت بزرگی در موضوع تجارت و مبادلات مرزی با این کشور بزرگ و پرجمعیت است .

گفتنی است در سفر 2 روزه وزیر صنعت،معدن و تجارت به اسلام آباد جهت شرکت در اجلاس مشترک همکاریهای اقتصادی دو کشور، رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت سیستان و بلوچستان، رییس اتاق بازرگانی، صنایع،معادن و کشاورزی سیستان و بلوچستان وجمعی از فعالان اقتصادی و تشکل های خصوصی کشور وی را همراهی می کنند .

لازم به ذکر است این اجلاس در روزهای پنج شنبه و جمعه در اسلام آباد، پایتخت کشور جمهوری اسلامی پاکستان برگزار خواهد شد.


انتهای پیام