• شنبه / ۱۵ تیر ۱۳۹۸ / ۲۱:۴۰
  • دسته‌بندی: ادبیات و کتاب
  • کد خبر: 98041507816
  • خبرنگار : 71573

فریدون عموزاده خلیلی اعلام کرد

عضویت افتخاری نویسندگان افغانستان در انجمن نویسندگان کودک

عموزاده خليلي

رئیس انجمن نویسندگان کودک و نوجوان در نشست همدلی و همزبانی اعلام کرد: نویسندگان ادبیات کودک و نوجوان افغانستان می‌توانند به صورت افتخاری به عضویت انجمن نویسندگان کودک و نوجوان دربیایند.

به گزارش ایسنا، گردهمایی نویسندگان ادبیات کودک و نوجوان افغانستان و ایران با عنوان «همدلی و همزبانی» با حضور محمدکاظم کاظمی، مهدی حجوانی، فرهاد حسن‌زاده، شهرام اقبال‌زاده، مجید راستی و جمعی از نویسندگان کودک و نوجوان ایران و افغانستان امروز (شنبه، ۱۵ تیرماه) در محل انجمن نویسندگان کودک و نوجوان برگزار شد.

فریدون عموزاده خلیلی رئیس انجمن نویسندگان کودک و نوجوان در این مراسم با ابراز خرسندی از برگزاری این نشست اظهار کرد: فکر می‌کنم در ۲۲ سالگی که انجمن نویسندگان کودک و نوجوان تشکیل شده این نشست یکی از بهترین اتفاق‌ها بوده است.

او افزود: ادبیات می‌تواند حامل صدای کودکان و نوجوانان باشد. ادبیات می‌تواند مصیبت‌هایی که کودکان افغانستان برده‌اند را منعکس کند و آنها را به دیگران منتقل کند. ادبیات، گستردن جهان تازه‌ای برای مخاطبان است.

عموزاده خلیلی سپس خاطرنشان کرد: نباید نگران این باشیم که مسئولینی در این نشست‌ها شرکت می‌کنند یا نه. به نظر من کارکرد ادبیات بیشتر از سیاست و قدرت است و ادبیات می‌تواند همدلی و همزبانی را بین کودکان افغانستان و ایران ایجاد کند.

رئیس انجمن نویسندگان کودک و نوجوان بیان کرد: برای همدلی و ارتباط نویسندگان افغانستانی با نویسندگان ایرانی، نویسندگان ادبیات کودک و نوجوان افغانستان می‌توانند به صورت افتخاری به عضویت انجمن نویسندگان کودک و نوجوان دربیایند.

گزارش این نشست متعاقباً منتشر خواهد شد.

انتهای پیام