• سه‌شنبه / ۱۸ تیر ۱۳۹۸ / ۱۱:۰۸
  • دسته‌بندی: آسیا،خاورمیانه
  • کد خبر: 98041809317
  • خبرنگار : 71415

کشته شدن ۲۰ نظامی ارتش افغانستان به دست طالبان در ولایت قندوز

طالبان افغانستان

براساس اعلام یک منبع محلی دست کم ۲۰ نظامی ارتش افغانستان در حملاتی از جانب شبه‌نظامیان طالبان در ولایت قندوز واقع در شمال این کشور کشته شدند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، این منبع اظهار کرد، کشته شدن این نظامیان در ضمن ادامه درگیری‌ها در ولایت قندوز اتفاق افتاده است.

او تصریح کرد: دوشنبه شب شبه‌نظامیان طالبان به پست‌های متعلق به نظامیان ارتش افغانستان در منطقه "امام صاحب" حمله کردند و در نتیجه حملات آنها ۲۰ سرباز کشته شدند و همچنان در این ولایت درگیری‌های سنگین ادامه دارد.

با این حال طالبان در بیانیه‌ای که در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد، تأیید کرد که این گروه به نظامیان افغانستان در سراسر این کشور حمله می‌کند و مدعی شد که در نتیجه تداوم این حملات تلفاتی سنگین به نیروهای دولتی افغانستان تحمیل شده است.

دولت افغانستان نیز از جانب خود بیانیه‌ای منتشر کرده و مدعی تحمیل تلفاتی به طالبان شد.

این اتفاقات در حالی رخ دادند که با پایان مذاکرات بین افغانها طی دو روز در شهر دوحه قطر، طرف‌ها در بیانیه مشترکی بر سر کاهش تنش در میدان جنگ به منظور اجتناب از کشته شدن غیرنظامیان توافق کردند.

این نشست با میانجی‌گری آلمان و قطر برگزار شد و سیاستمداران افغان و فعالان جامعه مدنی و نمایندگان طالبان در آن شرکت داشتند.

انتهای پیام