• شنبه / ۲۲ تیر ۱۳۹۸ / ۱۵:۴۰
  • دسته‌بندی: خبر بازار
  • کد خبر: 98042211373
  • خبرنگار : 30054

نقش غرفه‌سازی و تجهیزات نمایشگاهی در نمایشگاه‌ها

آرمان

غرفه‌سازی به فضایی از نمایشگاه اختصاص داده می‌شود که در آن شرکت‌های گوناگون تجاری و بازرگانی برای تبلیغ و فروش محصولات خود از آن استفاده می‌کنند.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام شرکت آرمان، شرکت‌های گوناگون در زمینهٔ ی غرفه‌سازی ارزان دغدغه‌ی بسیاری دارند و خواستار صرف بودجه‌ی کمتری در این زمینه هستند. مهم این است که طراحی نمایشگاهی درعین حال هم زیبا و مدرن بوده و هم غرفه‌سازی برای مشتریان ارزان تمام شود.

ساخت غرفه‌ی نمایشگاهی ارزان

غرفه‌سازی ارزان ازجمله مواردی است که در انتخاب مشتریان حرف اول را می‌زند. شرکت‌کنندگان سعی دارند هزینه‌های نمایشگاه را حتی‌الامکان پایین آورند. گاهی اوقات هزینه‌های غیرضروری موجب می‌شود که بودجه‌ی بیشتری صرف غرفه‌سازی شود که این مسئله با درخواست مشتریان منافات دارد.

در این صورت برآورد هزینه‌ها به شکلی نادرست اتفاق می‌افتد که حتی پاسخگوی هزینه‌های اصلی غرفه‌سازی نخواهد بود. درنتیجه از معیار اصلی که همان غرفه سازی ارزان است، فاصله خواهید گرفت. این مسئله واضح است که محیط نمایشگاه شلوغ بوده و غرفه داران و بازدیدکنندگان بسیاری هرساله به نمایشگاه‌ها می‌روند. به همین دلیل پس‌زمینه‌ی غرفه‌ها تاثیر بسیاری در جلب مشتری خواهد داشت.

هرچه طراحی بیشتری در غرفه‌سازی صورت گیرد هزینه‌ی آن به‌مراتب بالاتر خواهد رفت. افراد بسیاری قادر نیستند بودجه‌ی بیشتری صرف غرفه‌سازی کنند و به همین دلیل از طرح‌هایی استفاده می‌کنند که غرفه‌سازی ارزان داشته باشند. طرح‌های گوناگونی در غرفه‌سازی وجود دارد که قیمت آن‌ها مقرون‌به‌صرفه تر است. شما می‌توانید بر اساس بودجه‌ی خود سفارشتان را انجام دهید.

شرط موفقیت در نمایشگاه با اجاره تجهیزات نمایشگاهی

افراد به‌خوبی می‌دانند که اگر در نمایشگاه‌ها شرکت کنند، کسب‌وکارشان رونق بهتری پیدا می‌کند؛ اما شرکت در نمایشگاه بدون تجهیزات نمایشگاهی خوب، کافی نیست و نه‌تنها موجب افزایش رونق کسب‌وکار نمی‌شود بلکه موجب کاهش آن نیز می‌شود. در این نوشته ما لیستی از تجهیزات نمایشگاهی که به آن نیاز دارید را به شما معرفی می‌کنیم تا شما با اجاره تجهیزات نمایشگاهی موردنیاز به موفقیت برسید.

چای‌ساز و قهوه جزء تجهیزات نمایشگاهی ضروری است زیرا شما بایستی پرانرژی با افراد صحبت کنید بنابراین برای رفع خستگی چای یا قهوه بنوشید.

برای جلوگیری از اینکه دهانتان خشک نشود و بوی بد ندهد بهتر است آب زیاد بنوشید زیرا بر اثر صحبت زیاد دهانتان خشک می‌شود؛ بنابراین از تجهیزات نمایشگاهی مهم دیگر می‌توان آب را نام برد.

تمامی لوازم اداری موردنیاز در اجاره تجهیزات نمایشگاهی مانند خودکار، دفترچه یادداشت، قراردادهای آماده، منگنه، مهر، سربرگ، پاکت نامه، تخته‌شانی، انواع کاغذ، پوشه، ماژیک، تخته وایت برد و … با خود داشته باشید.

حتماً شارژر با خود داشته باشید چون ممکن است هنگام ارائه محصول از طریق موبایل، تپلت یا لپ‌تاپ، شارژ آن تمام شود.

وسیله‌ای که در تجهیزات نمایشگاهی خیلی لازم است، ویدیو پروژکتور است. این امکان را دارید که اگر فضای غرفه‌ی نمایشگاهیتان بزرگ بود از اجاره ال سی دی نمایشگاهی استفاده کنید.

نکات اثرگذار بر درخشش غرفه‌سازی ارزان

- نورپردازی درست در غرفه‌سازی ارزان از اهمیت بسیاری برخوردار است زیرا حدود ۵۰-۳۰ درصد جلوه‌ی نمایشگاه را افزایش می‌دهد.

- در انتخاب طرح‌های غرفه‌سازی به‌روز باشید. طرح‌هایی چشم‌نواز برای غرفه‌سازی ارزان خود انتخاب کنید و اجازه دهید طرح‌های سنتی را افرادی که فضای بیشتری برای تبلیغات دارند، انجام دهند.

- ابعاد غرفه‌سازی باید با چیدمان و وسایل موجود در آن هماهنگی داشته باشد. اگر دارای غرفه‌ی کوچکی می‌باشید از پایه‌ها و استندهایی با اندازه‌ی کوچک‌تر استفاده کنید.

- استفاده از هولدرهایی که برای اهداف دوگانه تعبیه شده‌اند در صرفه‌جویی کمک بسیاری می‌کنند و می‌توانید به‌وسیله‌ی آن به هدف غرفه سازی ارزان نزدیک‌تر شوید. برخی از هولدرها قابل‌حمل می‌باشند و حتی می‌توان از آن‌ها به‌عنوان کانتر نیز استفاده کرد.

برای مثال می‌توانید محصولات خود را در بخش بالایی کانتر قرار داده و به مشتریان ارائه دهید و یا اینکه از آن فقط به‌عنوان پودیوم استفاده کنید.

وسایل موردنیاز در اجاره تجهیزات نمایشگاهی:

اول از همه به سیم سیار و چندراهی نیاز دارید زیرا که در نمایشگاه‌ها پریز برق به‌اندازه وجود ندارد و همه‌ی تجهیزات نمایشگاهی نیز برقی هستند.

سعی کنید صندلی راحتی نیز با خود به همراه داشته باشید تا در صورت خسته شدن روی آن استراحت کنید.

برای سخنرانی با چند نفر نیاز به میز و صندلی دارید پس حتماً از خدمات اجاره تجهیزات نمایشگاهی‌ های معتبر، میز و صندلی اجاره کنید.

قسمتی از غرفه‌تان را برای برگزاری جلسه با افراد مهم در نظر بگیرد و در آن قسمت حتماً از میز و صندلی اداری استفاده کنید. این میز و صندلی را نیز می‌توانید از شرکت‌های مخصوص اجاره تجهیزات نمایشگاهی، اجاره کنید. همچنین برای قرارداد بستن نیز از این قسمت استفاده کنید.

امکان این وجود دارد که تهیه این وسایل بسیار هزینه‌بر و مشکل‌ساز به نظر برسد ولی با اجاره تجهیزات نمایشگاهی می‌توانید به‌راحتی این مشکل را حل کنید. پس بدون نگرانی از شرکت‌های معتبر این وسایل را اجاره کنید و به هدفتان از شرکت در نمایشگاه برسید.

انتهای رپرتاژ خبری