• شنبه / ۲۲ تیر ۱۳۹۸ / ۱۶:۲۴
  • دسته‌بندی: خراسان شمالی
  • کد خبر: 98042211413
  • منبع : نمایندگی خراسان شمالی

شمشیر بازی؛ ورزشی ناشناخته در خراسان شمالی

شمشیر بازی

‌رئیس هیئت شمشیربازی خراسان شمالی گفت: ورزش شمشیربازی در استان ورزشی ناشناخته است.

‌مجید فرهادی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به اینکه ۲۰ ورزشکار در این رشته ورزشی در حال فعالیت هستند، اضافه کرد: این تعداد از ورزشکاران متشکل از خانم‌ها و آقایان هستند که در رده سنی نونهالان و جوانان مشغول به فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ورزشکاران در حال آماده شدن برای المپیادهای استعدادهای برتر کشور هستند، عنوان کرد: عدم فعالیت‌های رسانه‌ای و تبلیغات برای این رشته ورزشی موجب شده است که استقبال از این رشته ورزشی در استان و در کشور اندک باشد.

به گفته وی، مقرر شده است که مسابقات لیگ و قهرمانی کشور از رسانه ملی پخش شود تا مردم بتوانند مسابقات این رشته ورزشی را نیز مانند دیگر رشته‌ها، مشاهده کنند.

رئیس هیئت شمشیربازی خراسان شمالی عنوان کرد: دو مربی خانم و دو مربی آقا در استان فعالیت می‌کنند که دو مربی دیگر نیز برای دوره‌های مربی گری اردبیل اعزام می‌شوند.

فرهادی بیان کرد: تجهیزات این رشته ورزشی در حال حاضر در استان مورد قبول است و باید برای شناخته تر شدن این رشته ورزشی در حال حاضر در استان تلاش شود.

به گفته وی در هیچ کدام از شهرستان‌های استان، ورزشکار در این رشته ورزشی وجود ندارد و ورزشکاران موجود نیز در مرکز استان فعالیت می‌کنند.


انتهای پیام