• یکشنبه / ۲۳ تیر ۱۳۹۸ / ۱۰:۴۴
  • دسته‌بندی: آذربایجان غربی
  • کد خبر: 98042311686
  • منبع : نمایندگی آذربایجان غربی

رئیس سازمان فضایی ایران خبر داد:

۴ ایستگاه ماهواره‌ای در کشور ایجاد می‌شود

ایستگاه ماهواره‌ای

‌رئیس سازمان فضایی ایران از ایجاد ۴ ایستگاه ماهواره‌ای در کشور خبر داد.

‌به گزارش ایسنا، مرتضی براری در دیدار با استاندار آذربایجان غربی ضمن اعلام آمادگی برای حمایت از استارت آپ های خلاق حوزه فضایی در استان از توسعه و ایجاد ۴ ایستگاه ماهواره‌ای در کشور خبر داد و گفت: یکی از این ایستگاه‌ها با توجه به پیش بینی‌های صورت گرفته در شهرستان سلماس ایجاد می‌شود.

براری با اشاره به نقش ایجاد این ایستگاه فضایی در شهرستان سلماس به منظور رصد ماهواره‌ای و سرویس دهی به ماهواره‌های دیگر کشورها و نیز اشتغال زایی افزود: ایجاد زیرساخت‌های فضایی و توسعه ایستگاههای زمینی ماهواره‌ای در اولویت برنامه‌های سازمان فضایی ایران است.

وی با اشاره به جایگاه مهم آذربایجان غربی ادامه داد: سازمان فضایی ایران مقدمات همکاری با کشورهای عراق، جمهوری آذربایجان و ترکیه را شروع کرده که توانمندسازی آذربایجان غربی در صنعت فضایی می‌تواند در تقویت این همکاریهای منطقه‌ای بسیار مؤثر باشد.

محمد مهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی نیز در این دیدار ضمن اعلام خرسندی از دستاوردهای فضایی کشور که موجبات تقویت اقتدار ملی را در پی دارد تصریح کرد: آذربایجان غربی به جهت بهره مندی از نیروی انسانی خلاق و ظرفیت‌های خاص طبیعی نیازمند نقش آفرینی جدی تر سازمان فضایی ایران بویژه در بحث پایش محصولات کشاورزی و معادن است.انتهای پیام