• یکشنبه / ۲۳ تیر ۱۳۹۸ / ۱۱:۰۷
  • دسته‌بندی: لرستان
  • کد خبر: 98042311721
  • منبع : نمایندگی لرستان

پرداخت بیش از ۷۳ میلیارد کمک بلاعوض به مردم سیل‌زده لرستان

خسارات ناشی از سیل پلدختر

رئیس ستاد هماهنگی بازسازی لرستان گفت: بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بازسازی به مردم سیل‌زده استان پرداخت شد.

به گزارش ایسنا، خواجه‌ای در جلسه قرارگاه بازسازی مناطق سیل‎زده با بیان اینکه تاکنون ۳۱ هزار واحد مسکونی سیل‌زده به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند، اظهار کرد: تاکنون بیش از ۲۱ هزار واحد مسکونی با بانک‌های عامل عقد قرارداد کرده‌اند که مبلغی بالغ بر ۴۰۰ میلیارد تومان به مردم سیل‌زده استان لرستان، پرداخت شده است‌.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۷ هزار واحد مسکونی سیل‎زده کمک بلاعوض دریافت کرده‌اند، افزود: بیش از ۷۳ میلیارد تومان کمک بلاعوض به مردم سیل‌زده استان پرداخت شده است.

رئیس ستاد هماهنگی بازسازی لرستان بابیان اینکه تاکنون کار عملیات تعمیر ۱۳ هزار و ۴۰۰ واحد شروع شده است، خاطرنشان کرد: عملیات تعمیر ۷ هزار واحد مسکونی به پایان رسیده است.

خواجه‌ای در خصوص آمار ساخت واحدهای احداثی در سطح استان، اضافه کرد: کار آواربرداری ۵۶۱۲ واحد به پایان رسیده و عملیات پی‌کنی بیش از ۴۱۰۰ واحد به انجام رسیده است.

مقام ارشد بازسازی استان لرستان با اعلام اینکه کار آرماتوربندی بیش از ۱۸۰۰ واحد انجام شده است، افزود: عملیات اجرایی ۱۳۰۰ فونداسیون در سطح استان به اتمام رسیده است.

خواجه‌ای با این عنوان که کار اجرای اسکلت ۵۵۰ واحد به اتمام رسیده است، بیان کرد: عملیات دیوارچینی بیش از ۲۴۰ واحد به اتمام رسیده است.

وی با قدردانی از زحمات بانک‌های عامل در پرداخت به‌موقع تسهیلات بازسازی به مردم سیل‌زده استان امیدواری کرد: با تداوم همدلی و همکاری با بانک‌های عامل و شتاب بخشیدن به روند ساخت‌وساز، واحدهای احداثی را هرچه سریع‌تر به مردم سیل‌زده استان لرستان تحویل دهیم.
انتهای پیام