• یکشنبه / ۳۰ تیر ۱۳۹۸ / ۱۱:۳۹
  • دسته‌بندی: اصفهان
  • کد خبر: 98043015573
  • منبع : نمایندگی دانشگاه اصفهان

غرق شدن 2 نفر در استخر جمع‌آوری آب دانشگاه آزاد نجف آباد

غرق شدن 2 نفر در استخر جمع‌آوری آب دانشگاه آزاد نجف آباد

ایسنا/اصفهان مدیر کل دفتر ریاست دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد گفت: عصر روز گذشته دو نفر نیروی خدمات پیمانکار فضای سبز دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد در استخر جمع‌آوری آب این دانشگاه غرق شدند.

مهدی رفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: عصر روز گذشته - شنبه ۲۹ تیرماه در ساعت 16.30 دو نفر از نیروهای شرکت خدماتی فضای سبز طرف قرارداد دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد، در استخر ذخیره آب باران این مجموعه که 3 متر عمق داشت و در ضلع شرقی آن احداث شده بود، غرق شدند.

وی با بیان اینکه تمهیدات ایمنی برای جلوگیری از حادثه از قبل در نظر گرفته شده بود، تصریح کرد: استخر احداث شده به منظور ذخیره آب بود و موارد ایمنی کاملا رعایت شده بود. دورتادور این استخر فنس کشی به ارتفاع 2 متر به منظور جلوگیری از حادثه احداث شده و درهای آن نیز قفل است، این دو نفر برای رسیدگی به درختانی که در فاصله نرده ها تا نقطه شروع استخر کاشته شده اند، وارد این محوطه شده بودند.

مدیرکل دفتر ریاست دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد، گفت: این دو نفر با گرفتن کلید از کارکنان دانشگاه وارد قسمت ممنوعه استخر شده و شواهد حاکی از این است که احتمالا یکی از قربانیان در مرحله اول سُر خورده و داخل آب افتاده و نفر دوم نیز برای نجات او وارد استخر شده باشد.

وی با بیان اینکه این دو نفر با سهل‌انگاری به محوطه استخر واردشده و متاسفانه این حادثه رخ داد، تاکید کرد: از پشت حصار فلزی هم می‌توانستند آبیاری این بخش را انجام دهند و نیاز به ورود به این محوطه نبود.

رفیعی تاکید کرد: این محوطه مشکلی به لحاظ ایمنی ندارد و از قبل به منظور جلوگیری از حادثه، چند قطعه یونولیت بر روی آب وجود داشته که این افراد نتوانستند از آن استفاده کنند. 

انتهای پیام