• سه‌شنبه / ۱ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۴:۳۶
  • دسته‌بندی: مجلس
  • کد خبر: 98050100410
  • خبرنگار : 71565

برزگر: موضوع حق آبه روستاهای سلماس تعیین تکلیف شود

برزگر: موضوع حق آبه روستاهای سلماس تعیین تکلیف شود

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوع حق آبه روستاهای سلماس بیان کرد: انتظار داریم مجلس ورود کند، ما تحقیق و تفحص کردیم امیدواریم گزارش آن به مجلس داده شود.

به گزارش ایسنا، شهروز برزگر نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی در اخطار قانون اساسی جلسه علنی امروز مجلس با استناد به با استناد به اصول ٤٣، ٤٨ ،٤٤ ،٨٤ ،٨٦ قانون اساسی گفت: شهرستان سلماس یک رودخانه زولاچای دارد، نزدیک ١٤ روستا در اطراف آن است. از زمانی که سد احداث شده است حق آبه ١٤ روستای اطراف آن را قطع شده است،  از وقتی سد احداث شده است به ٥ روستا در شهرستان ارومیه از طریق همین سد آبرسانی شد، بیش از ٢٠ میلیارد از منابع شهرستان سلماس در آنجا هزینه و زمین‌های آنها آباد شده است .

وی افزود: زمین‌هایی که کشاورزان در آنجا حق آبه  داشتند به آب نیاز دارد، انتظار داریم مجلس  ورود کند، ما تحقیق و تفحص کردیم. امیدواریم گزارش آن به مجلس داده شود، اول باید آب حق‌آبه‌داران اصلی داده شود. این موضوع به عدالت جمهوری اسلامی ایران منافات دارد، در شهرستان ارومیه و بخشی از سلماس حق آبه نداشته اند ولی ١٦ روستایی که حق آبه داشته این حق آبه قطع شده است.

انتهای پیام