• چهارشنبه / ۲ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۷:۱۷
  • دسته‌بندی: علم و فناوری ایران
  • کد خبر: 98050201213
  • خبرنگار : 30057

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم:

پارک‌های فناوری تنها فضا برای استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان نیستند

پارک‌های فناوری تنها فضا برای استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان نیستند

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان این که در شورای عتف به دنبال اصلاح آیین‌نامه پارکهای علم و فناوری هستیم، گفت: علاوه بر آن پارک‌های علم و فناوری دیگر جایی برای استقرار شرکت‌های دانش بنیان نیستند، از این رو نیازمند به تغییر در ماموریت‌های آنها هستیم.

به گزارش ایسنا، دکتر مسعود برومند امروز در مراسم رونمایی از بسته حمایتی صندوق نوآوری و شکوفایی از پارک‌های علم و فناوری با بیان این که شرایط فرهنگی، اجتماعی و سیاسی در ظهور و بروز توانمندی‌های کشورها اثر دارند، خاطر نشان کرد: بر این اساس همه کشورها طراحی‌های نوینی در زمینه ساختار سازی‌ها و بازنگری‌هایی بر آیین‌نامه‌ها دارند.

وی با اشاره به رویکردهای جدید صندوق نوآوری و شکوفایی، خاطر نشان کرد: این صندوق با بازنگری بر رویه‌های خود موجب شده است تا وزارت علوم نیز در آن نقشی را ایفا کند.

برومند با تاکید بر ضرورت اصلاح و بازنگری‌های آیین‌نامه‌ها، یادآور شد: براین اساس ما در شورای عالی عتف درصدد هستیم تا آیین‌نامه‌ها را مورد بازنگری قرار دهیم و در صورت نیاز تغییراتی در آنها اعمال کنیم.

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان این‌که ایجاد تغییر نیازمند دارا بودن ذهن‌های باز است، گفت: این امر موجب می‌شود که ما بتوانیم از خرد جمعی برای بهبود کارها استفاده کنیم.

برومند، همچنین بر بازنگری ماموریت‌های پارک‌های علم و فناروی تاکید کرد و یادآور شد: امروزه دیگر پارک‌های علم و فناوری محلی برای استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان نیستند، بلکه موسسات پیچیده‌ای هستند که باید در توسعه کشور نقش ایفا کنند.

انتهای پیام