• چهارشنبه / ۲ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۷:۴۹
  • دسته‌بندی: علم و فناوری ایران
  • کد خبر: 98050201221
  • خبرنگار : 30057

وزیر علوم مطرح کرد

کسب رتبه ۶۱ جهانی در نوآوری

کسب رتبه ۶۱ جهانی در نوآوری

وزیر علوم با بیان اینکه در حوزه نوآوری در جایگاه شصت و یکم جهانی دست یافتیم، گفت: این رتبه ۱۲۰ بوده است.

به گزارش ایسنا، منصور غلامی در حاشیه مراسم رونمایی از بسته حمایتی صندوق نوآوری و شکوفایی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه این نشست در راستای همکاری های نزدیک صندوق با بخش علم و فناوری وزارت برگزار  شده است، اظهار کرد: ماموریت  پارک‌های علم و فناوری حمایت از شرکت‌های دانش بنیان است و در بخش‌های زیادی می‌توانند از استارت آپ‌ها پشتیبانی کنند.
 
وی ادامه داد: استارت آپ‌ها امروز می‌توانند ظرفیت‌های جدیدی در بخش صنعت و خدمات ایجاد کرده و موجب توسعه جامعه نیز شوند.

وزیر علوم با اشاره به تفاهم نامه‌ای که امروز امضا شد گفت: این تفاهم نامه بیشتر در راستای حمایت صندوق از ایده های جدید در حوزه های خاص است و حمایت های گرنتی که موجب می شود تسهیلات مختلفی برای شرکت ها دیده شود.

غلامی افزود:  در سال های اخیر رتبه نوآوری کشور با تلاش جوانان و شرکت‌های دانش بنیان که در بخش‌های دولتی و خصوصی توسعه داده شده‌اند موجب شده طی چهار سال گذشته از رتبه ۱۲۰ به رتبه ۶۱ برسیم و این یک حرکت خوب در حوزه علمی به حساب می آید.

وی خاطر نشان کرد: این ارتقا در جایگاه علمی نشان می دهد ایران باوجود محدودیت هایی که وجود دارد در بحث علم و فناوری گسترش یافته و این کار را برای ما سخت می کند زیرا با نزدیکی به کشورهای تراز اول دنیا باید حرفی برای گفتن داشته باشیم و همه این ها حاصل اقداماتی است که در حوزه علم و فناوری کشور باید صورت بگیرد.

انتهای پیام