• جمعه / ۴ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۳:۰۳
  • دسته‌بندی: جامعه، شهری
  • کد خبر: 98050401766
  • خبرنگار : 71368

/ پنجمین انتخابات شورایاری‌های پایتخت/

هاشمی: کد انتخاباتی برخی کاندیداها فعال نیست

هاشمی:  کد انتخاباتی برخی کاندیداها فعال نیست

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به زحمات شهرداری برای برگزاری انتخابات شورایاری آن هم در مدت دو هفته گفت: برخی کاندیداها عنوان کردند که کد کاندیداتوری‌شان فعال نیست و این مشکل باید مورد رسیدگی قرار بگیرد.

به گزارش ایسنا، محسن هاشمی ظهر امروز با حضور در ستاد اجرایی پنجمین دوره انتخابات شورایاری‌ها ضمن قدردانی از خبرنگاران برای گرم کردن فضای انتخابات طی یک ماه اخیر گفت: از ساعت 8 صبح شعب اخذ رای فعال بود و بنده در همان ثانیه‌های اول در نزدیکترین شعبه نزدیک محل سکونتم رفته و در ساعت 8:10 رای خود را ثبت کردم و از آنجایی که قرار بود در مسجد فخریه مصاحبه کنم در طول مسیر از شعب بازدید داشتم که خوشبختانه مشکلی را مشاهده نکردیم.

وی افزود: در حال حاضر همه صندوق‌های اخذ رای به صورت آنلاین قابل رویت هستند. شهرداری با کمک وزارت کشور کار ارزنده‌ای را انجام داده و برای اولین بار در تهران انتخابات به صورت مکانیزه برگزار شد.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه تا کنون 132 هزار نفر در انتخابات شرکت کرده‌اند و به نظر می‌رسد حضور مردم افزایش خواهد یافت اظهار کرد: ما در شرایط سیاسی و بین‌المللی خاصی قرار داریم و دولت‌های متخاصم در حال تحریم ایران هستند و این انتخابات در شرایط کنونی نشان دهنده ثبات در کشور است.

هاشمی با اشاره به اینکه 12 هزار و 313 هزار نفر در این انتخابات ثبت نام کرده‌اند، به شوخی گفت: این 313 نفر بسیار مبارک و مهم‌اند.

وی ادامه داد: بررسی این تعداد نامزد انتخابات شورایاری از نظر تحصیلات و نخبگی، نشان دهنده آن است که اتفاقات خوبی در شهر تهران رخ خواهد داد. شورایاری‌ها به شهرداری و شورا کمک می‌کنند تا از نزدیک با مشکلات محلات آشنا شوند.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه شهرداری تهران در بازه زمانی دو هفته‌ای توانست مقدمات برگزاری انتخابات را به خوبی فراهم کند عنوان کرد:‌ حدود 7000 صندوق رای در تهران فعال است و حتی امتحان کردیم که می‌شود با یک کارت ملی چند بار رای داد ی خیر؛ که به شخصه این موضوع را امتحان کردم و دیدم که امکان پذیر نیست.

هاشمی افزود: البته برخی‌ با بنده تماس گرفته و گفته‌اند که کد انتخاباتی‌شان فعال نیست. باید ببینیم مشکل از کجا است. باید این مشکلات هر چه سریعتر مرتفع شود.

انتهای پیام