• شنبه / ۵ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۳:۵۵
  • دسته‌بندی: خراسان رضوی
  • کد خبر: 98050502244
  • منبع : نمایندگی خراسان رضوی

صرفه‌جویی 67 درصدی در مصرف انرژی تنها با تعویض لامپ یک خیابان در قبرس

صرفه‌جویی 67 درصدی در مصرف انرژی تنها با تعویض لامپ یک خیابان در قبرس
عکس خبر تزئینی است

ایسنا/خراسان رضوی کارشناسان اظهار کردند، طرح نورپردازی سازگار با محیط زیست در شهری در قبرس منجر به صرفه‌جویی 67 درصدی در مصرف انرژی می‌شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از ساینس‌نیوز، شهرداری این شهر ( لارناکا ) اعلام کرد: در پایان هفته گذشته، قراردادی برای عرضه و نصب روشنایی خیابان با استفاده از لامپ‌های ال‌ای‌دی(LED) با اداره برق این منطقه به امضا رسیده است.

این پروژه شامل تعویض  8300 لامپ LED با قیمت نهایی 1،377،499.40 یورو به اضافه مالیات بر ارزش افزوده خواهد بود. مبلغ کل این پروژه برای هشت سال تعمیر و نگهداری است.

جایگزینی لامپ‌های جدید با لامپ‌های قدیمی، مصرف برق و همچنین هزینه‌های شهرداری در این زمینه را کاهش می‌دهد.

شهرداری لارناکا امیدوار است که این عمل (تعویض لامپ) منجر به صرفه‌جویی 500 هزار یورویی در سال شود، میزان آلودگی کاهش یافته و کیفیت نور هم بهتر شود. این ابتکار عمل (تعویض لامپ‌ها) در شهر لارناکا، در پایان ماه دسامبر 2019 آغاز و تا پایان ماه مه سال 2020، هم تکمیل می‌شود.

کارشناسان عنوان کردند: سهم مصرف برق برای روشنایی در جهان 19 درصد و در اتحادیه اروپا 14 درصد است.

در اروپا لامپ‌های رشته‌ای به تدریج در حال از رده خارج شدن هستند و فناوری جدید روشنایی با انرژی کارآمد و سازگار با محیط‌زیست جایگزین می‌شود.

پیاده‌سازی طرح جایگزینی لامپ‌های LED نه تنها باعث صرفه‌جویی در مصرف  انرژی و هزینه می‌شود، بلکه عمر طولانی‌تری دارد و هزینه تعمیر و نگهداری را 50 تا 70 درصد کاهش می‌دهد.

لارناکا، شهری در ساحل جنوب شرقی کشور قبرس است.
انتهای پیام