• دوشنبه / ۷ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۳:۳۰
  • دسته‌بندی: مجلس
  • کد خبر: 98050703471
  • خبرنگار : 71620

تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

یک عضو هیات رئیسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

به گزارش ایسنا، محمدعلی وکیلی تذکرات کتبی نمایندگان مجلس را در جلسه علنی نوبت صبح امروز(دوشنبه) مجلس شورای اسلامی به شرح ذیل قرائت کرد:

روح الله بابایی صالح به وزیر بهداشت و درمان: علت عدم وجود هیچ گونه مکانیزم و برنامه‌ای جهت تکریم ارباب رجوع و پاسخگویی به بیماران در بیمارستان‌های استان قزوین.

محمدجواد فتحی به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: علت عدم اجرای مواد متعددی از قانون حقوق معلولان که بیش از یک سال از آن می‌گذرد، چیست؟

جلیل مختار به وزیر راه و شهرسازی: علت عدم تکمیل جاده آبادان – اروندکنار که بعد از ۳۰ سال تبدیل به قتلگاه شده است، چیست؟

سیدراضی نوری به وزیر جهاد کشاورزی: تسریع در تامین کود شیمیایی برای کشت تابستانه کشاورزان شوش و دانیال. لزوم جلوگیری از افزایش قیمت اجاره‌بها زمین‌های زراعی.

مهرداد لاهوتی به وزیر اقتصاد و دارایی: لزوم اقدام در خصوص واگذاری اموال مازاد بر ۴۰ درصد بانک‌ها.

نادر قاضی پور و علیرضا محجوب به وزرای اطلاعات و دفاع و وزیر امور خارجه: لزوم جلوگیری از پشتیبانی و اعزام تروریست‌های آدم‌کش توسط اقلیم شمال عراق به مرز های استان آذربایجان غربی.

سید مصطفی ذوالقدر و فریده اولاد قباد به وزیر کشور: تسریع در تامین دو دستگاه خودرو و تجهیزات لازم جهت استقرار نیروی انتظامی در منطقه قلعه نو. به وزیر راه وشهرسازی:  لزوم رسیدگی به مشکلات جاده‌ای در بخش قلعه نو نصب دوربین سرعت‌گیر. به وزیر نیرو: تسریع در تامین آب شرب منطقه قلعه نو به خصوص روستای طالب آباد و استقرار نماینده اداره مربوطه در منطقه. به وزیر ورزش و جوانان و راه و شهرسازی: تسریع در تکمیل پیست دو میدانی و بهسازی و تجهیز سالن‌های ورزشی  شهرستان رودان و تکمیل سالن‌های ورزشی در شرق استان هرمزگان. تسریع در جهت احداث اسکله صیادی میناب.

علی وقفچی به رئیس جمهور: تسریع در اعمال مدارک فرهنگیان و کارکنان برای تمام مدارک دانشگاهی.

سید ناصر موسوی لارگانی به وزیر ارتباطات: ضرورت افزایش پوشش آنتن‌دهی ایرانسل و رایتل در مسیر پیاده‌روی اربعین و کاهش هزینه‌ها و تعرفه‌ها برای مردم. به وزیر جهاد کشاورز یو رئیس جمهور: لزوم تاسیس ساززمان زیتون در کشور و حمایت از افزایش تولید و محصولات آن. به رئیس جمهور و وزیر اقتصاد دارایی: لزوم رسیدگی به ضعف مفرط خدمات رسانی شرکت بیمه آتیه‌سازان به فرهنگیان و نارضایتی شدید معلمان از قرارداد بیمه تکمیلی. به وزیر راه و شهرسازی: ضرورت ارائه توضیح در خصوص علت برکناری نماینده تام الاختیار وزیر راه علی رغم رضایت دادستانی از عملکرد وی.

شمس الله شریعت نژاد به وزیر راه وشهرسازی: لزوم رسیدگی جدی در خصوص ارتقا سطح ایمنی کمربندی غیراستاندارد تنکابن که موجب تصادفات متعدد منجر به مرگ شده است. به وزیر صمت: علت عدم نظارت بر بازار با وجود کاهش قیمت ارز و زیان تولیدکنندگان چیست؟

عین الله شریف پور به وزیر جهاد کشاورزی: چرا طرح مکانیزه کردن اراضی پایین دست و بالا دست سد کرم‌آباد با پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصد به پایان نمی‌رسد؟ لزوم اقدام جدی در خصوص وصل آب سد بابا احمد به شبکه آبیاری و تعیین تکلیف اراضی  دشت زنگنه از توابع پل دشت.

حاجی‌دلیگانی به وزیر نفت: با وجود بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاه نفت و نخبگان دانشگاهی، به اقدام به کارگیری و ادامه فعالیت بازنشستگان چند شغله در صندوق بازنشستگی صندوق نفت پایان دهید. به رئیس جمهور: چرا آموزش و پرورش در اعمال مدرک تحصیلی نیروهای خدماتی تعلل می‌کند؟ به وزیر کار و رفاه اجتماعی: علت اعمال محدودیت و ممنوعیت در انتقال سوابق بیمه‌ا از صندوق بیمه اجتماعی عشایر وروستائیان به صندوق تامین اجتماعی چیست؟

حسین مقصودی به رئیس جمهور: علت عدم نظارت بر عملکرد سازمان بهزیستی و افزایش آسیب‌های اجتماعی چیست؟ به وزیر ورزش و جوانان: علت عدم انجام تعهدات زبانی و کتبی شما به معاونانتان برای حوزه انتخابیه اینجانب چیست؟ به وزیر کشور: عدم نظارت بر مصوبات شورای شهر و آرائ کمیسیون ماده ۱۰۰. به رئیس جمهور و وزیر اقتصاد: لزوم جلوگیری از افزایش مالیات‌های خرده کاسب‌ها و کارآفرینان. به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: لزوم اقدام لازم برای معرفی اندیشمندان و بزرگان تاریخ سبزوار از جمله: حمید سبزواری، حاج ملاهادی سبزواری، سید عبدالعلی سبزرواری، فخرالدین حجازی،‌ دکتر علوی،‌ دکتر سیادتی، علی شریعتی، ابوالفضل بیهقی، محمود دولت آبادی، عطا ملک جوینی و ابن فندوق بیهقی. به رئیس جمهور: علت عدم قبول مدارک کارشناسی و کارنشاسی ارشد و دکترای فرهنگیان در آمزش و پرورش چیست؟ متاسفانه اصل ۳۰ قانون اساسی رعایت نمی‌شود. از دانش‌اموزان در مدارس وجه  ثبت نام دریافت می‌شود. به وزیر جهاد کشاورزی: چرا بر قیمت محصولات کشاورزی در زمان‌های خاص از جمله هندوانه نظارتی نمی‌شود؟ علت عدم پرداخت معوقات فرهنگیان از جمله فرهنگیان خارج از کشور چیست؟

انتهای پیام