• دوشنبه / ۷ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۴:۴۰
  • دسته‌بندی: کرمانشاه
  • کد خبر: 98050703534
  • منبع : نمایندگی کرمانشاه

94 نفر در تصادفات جاده‌ای امسال کرمانشاه جان باختند

94 نفر در تصادفات جاده‌ای امسال کرمانشاه جان باختند

ایسنا/کرمانشاه رئیس پلیس راه استان کرمانشاه از فوت ۹۴ نفر در تصادفات برون شهری امسال استان خبر داد.

به گزارش ایسنا، سرهنگ محمد حیدری با اشاره به کاهش ۱۷ درصدی تعداد فوتی‌های تصادفات برون شهری امسال استان، گفت: از ابتدای امسال تا پنجم مرداد ۹۴ نفر در جاده‌های استان جان باختند که این تعداد نسبت به سال گذشته با فوت ۱۰۹ نفر، حدود ۱۷ درصد کاهش داشته است.

به گفته حیدری ۸۵ درصد فوتی‌های تصادفات برون شهری امسال را مردان تشکیل می‌دهند.

حیدری افزود: همچنین از مجموع فوتی‌ها، ۵۰ درصد بین ۱۸ تا ۵۵ سال، ۲۹ درصد بالای ۵۵ سال و ۲۱ درصد نیز کمتر از ۱۸ سال سن داشته‌اند.

رئیس پلیس راه استان کرمانشاه افزود: طی این مدت ۱۴۷۱ نفر نیز در سوانح جاده‌ای استان زخمی شده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل که ۱۸۶۱ نفر بوده، ۲۱ درصد کاهش داشته است.

وی محور کرمانشاه-صحنه را حادثه خیزترین محور استان عنوان کرد و افزود: در مدت زمان یاد شده ۹ نفر در این محور جان خود را از دست داده و ۳۶ نفر هم زخمی شده‌اند.

حیدری خاطرنشان کرد: محور هرسین با هفت کشته و ۱۷ مجروح و محور کرمانشاه - کامیاران با شش کشته و ۲۲ مجروح، جایگاه‌های دوم و سوم محورهای حادثه خیز استان را به خود اختصاص داده‌اند.

این مقام انتظامی واژگونی و عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه، عدم توجه به جلو و انحراف به چپ را اصلی ترین علل سوانح جاده‌ای عنوان کرد.

وی در پایان گفت: سال گذشته در مجموع ۴۰۹ نفر در سوانح جاده‌ای استان کرمانشاه کشته و ۴۷۷۰ نفر نیز زخمی شدند.

انتهای پیام