• سه‌شنبه / ۸ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۷:۴۰
  • دسته‌بندی: کشتی، رزمی
  • کد خبر: 98050804300
  • خبرنگار : 71506

پایان کار تیم های ملی جودو جوانان در آسیا با یک طلا، دو نقره و یک برنز

پایان کار تیم های ملی جودو جوانان در آسیا با یک طلا، دو نقره و یک برنز

در روز پایانی جودو جوانان آسیا تیم ملی مردان ایران به یک طلا، یک نقره و یک برنز رسید و مریم بربط در بانوان نیز با کسب مدال نقره تنها مدال آور بانوان ایران در این رقابت‌ها بود.

به گزارش ایسنا، رقابت‌های جودوی قهرمانی جوانان آسیا و اقیانوسیه با حضور ۱۱۴ جودوکار در گروه مردان و ۷۸ ورزشکار در گروه بانوان از ۲۳ کشور از  از روز گذشته به میزبانی چین تایپه آغاز و امروز (سه شنبه)  با برگزاری مبارزات اوزان ۸۱-، ۹۰-، ۱۰۰-، ۱۰۰+ کیلوگرم در بخش مردان و اوزان ۶۳-، ۷۰-، ۷۸-، ۷۸=+ کیلوگرم در گروه بانوان به پایان رسید.

در روز پایانی این رقابت ها، جودوکاران ایران موفق به کسب یک مدال طلا، دو مدال نقره و یک برنز شدند.

علی پرهیزگار  در وزن ۱۰۰- کیلوگرم در دیدار پایانی به مصاف نظریف از تاجیکستان رفت و با شکست حریف خود نخستین مدال طلای آن را کسب کرد.

وی پیش از این در دور نخست استراحت کرد، سپس مقابل حریفی از کره جنوبی در ۴۷ ثانیه به برتری رسید و در نیمه نهایی نیز از سد نماینده ژاپن گذشت و فینالیست شد.

در دیدار پایانی وزن ۸۱- کیلوگرم،  امین کامیابی در دیدار نهایی مقابل هیروتورا از ژاپن مغلوب شد و به مدال نقره دست یافت. وی نیز پس از استراحت در دور نخست، کونال سجوال از هند را در ۴۴ ثانیه ایپون  کرد و به نیمه نهایی رسید و در این مرحله نیز ریهاری ایکی استرالیایی را شکست داد و به دیدار نهایی راه یافت. اما در وزن ۹۰- کیلوگرم، قاسم باغچقی با شکست نماینده قزاق در دیدار رده بندی به مدال برنز رسید.

وی پیش از این در دور نخست مقابل حریف ژاپنی ضربه فنی شد و با توجه به تعداد کم شرکت کنندگان این وزن به گروه بازنده ها رفت. وی در این مرحله مقابل حریف هندی پیروز شد و به رده بندی رسید.

فرزین شاهباز نماینده وزن ۱۰۰+ کیلوگرم ایران نیز در اولین دور با چن چون چیا از چین تایپه مسابقه داد و او را در یک دقیقه و ۲۸ ثانیه مغلوب کرد.  او در مرحله نیمه نهایی مغلوب نماینده مغولستان شد و به رده بندی رفت اما برابر حریف کره ای شکست خورد و پنجم شد.

به این ترتیب تیم مردان ایران با یک طلا، یک نقره و یک برنز به عنوان چهارمی آسیا رسید. در مجموع مردان و زنان نیز تیم ایران پنجم شد.

اما در بخش بانوان، مریم بربط نماینده وزن  ۷۰ کیلوگرم  در دیدار نهایی مقابل ناری نوا از قزاقستان مغلوب شد و به مدال نقره رسید.

بربط پس از استراحت در دور نخست ریتو از هند را ضربه فنی کرد. وی سپس در نیمه‌نهایی نیز لینگ لیو لی از چین تایپه را ضربه فنی کرد و فینالیست شد.

انتهای پیام