• سه‌شنبه / ۸ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۸:۳۲
  • دسته‌بندی: حوادث، انتظامی
  • کد خبر: 98050804324
  • خبرنگار : 71431

ارائه بیش از ۱۴۰ هزار خدمت درمانی به زائران

ارائه بیش از ۱۴۰ هزار خدمت درمانی به زائران

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر اعلام کرد که تا پایان دیروز، ۱۴۱ هزار و ۶۶۴ مورد انواع خدمات درمانی به زائران ایرانی حج تمتع در عربستان ارائه شده است.

به گزارش ایسنا، دکتر محمد تقی حلی‌ساز با اعلام گزارش عملکرد مراکز درمانی هلال‌احمر در مکه و مدینه گفت: ۱۴۱ هزار و ۶۶۴ مورد انواع خدمات درمانی به زائران در مدینه و مکه ارائه شده که ۴۱۲ مورد آن دریافت خدمات بستری بوده است.

وی مجموع خدمات ارائه شده اعم از بستری، پاراکلینیک، پرستاری، مددکاری و امداد و انتقال در بیمارستان هلال‌احمر در مکه را ، ۱۰۴ هزار و ۳۳۲ مورد اعلام کرد و گفت: این خدمات در مراکز درمانی مدینه نیز ۳۷ هزار و ۳۳۲ مورد بوده است.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر  از مجموع خدمات درمانی ارائه شده در مکه تا پایان روز گذشته ۴۱۲ مورد خدمات بستری و ۷ هزار و ۹۵ مورد خدمات پاراکلینیکی بوده است.

حلی ساز با اشاره به بستری ۳۳ زائر در بیمارستان هلال احمر و بستری ۹ زائر در بیمارستان‌های سعودی، افزود: به علاوه در بیمارستان و مراکز درمانی مکه و مدینه در مجموع ۷۸ هزار و ۸۳۹ مورد ویزیت در مطب‌ها و مجموعه های درمانی، ۷ هزار و ۱۲۷ مورد ویزیت تخصصی، ۲ هزار و ۱۰۷ مورد خدمات مددکاری، امداد و انتقال و ۲۲ هزار و ۱۰۸ مورد خدمات پرستاری ارائه شده است.

وی گفت: در این مدت در مراکز درمانی مکه و مدینه در مجموع ۲۴ هزار و ۵۵ مورد خدمات نسخ داروخانه ای به زائران ارائه شده است.

انتهای پیام