• سه‌شنبه / ۸ مرداد ۱۳۹۸ / ۲۲:۵۹
  • دسته‌بندی: سیاست خارجی
  • کد خبر: 98050804373
  • خبرنگار : 71511

پس از سه روز دیدار و گفتگو

هیات بلندپایه چین با بدرقه دکتر حدادعادل، تهران را ترک کرد

هیات بلندپایه چین با بدرقه دکتر حدادعادل، تهران را ترک کرد

هیات بلندپایه چین، با بدرقه حدادعادل، تهران را به مقصد پکن ترک کرد.

به گزارش ایسنا، هیات بلندپایه چین که به سرپرستی سونگ تائو وزیر امور بین‌الملل حزب حاکم چین و به دعوت دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به تهران آمده بود، با بدرقه غلامعلی حدادعادل عضو و مداحی معاون ارتباطات و بین‌الملل مجمع تشخیص مصلحت نظام ، تهران را به مقصد پکن ترک کرد.
فرستادگان حزب حاکم چین در مدت اقامت خود، ضمن دیدار با آیت‌الله صادق آملی لاریجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و انجام دو دور گفتگو با دکتر محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، با دکتر علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، دکتر اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور، دکتر محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه، دکتر سید کمال خرازی، رئیس شورای روابط خارجی، دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، اسدالله بادامچیان، دبیرکل حزب موتلفه اسلامی نیز دیدار و گفتگو داشتند.
از دستاوردهای این سفر، تاکید دو طرف بر تداوم همکاری های مجمع تشخیص مصلحت نظام و نهادهای سیاست گذاری در چین و نیز استمرار سفر و بازدید مقام ها و کارشناسان ایرانی و چینی است. نقش آفرینی بیشتر چین در برقراری صلح و امنیت در منطقه آسیای جنوب غربی و ارتقای جایگاه ایران در طرح چینی یک کمربند یک جاده چین از دیگر محورهای گفتگوی میان طرفین بوده است.

انتهای پیام