• چهارشنبه / ۹ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۳:۳۷
  • دسته‌بندی: دین و اندیشه
  • کد خبر: 98050904737
  • خبرنگار : 71461

ساماندهی هیات‌های مذهبی اتباع و مهاجرین افغانستانی

ساماندهی هیات‌های مذهبی اتباع و مهاجرین افغانستانی

نشست ساماندهی هیات‌های مذهبی اتباع و مهاجرین افغانستانی با حضور حجت الاسلام بابادائی سامانی- معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران برگزار و مقرر شد کارگروهی ویژه نظم بخشیدن به فعالیت‌های این هیات‌ها به زودی تشکیل شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از اداره کل سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران، نشست ساماندهی هیات‌های مذهبی اتباع و مهاجرین افغانستانی با حضور حجت الاسلام بابادائی سامانی- معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران، حاجی- مدیر کل اتباع استانداری و جمعی از مسئولین هیات‌های مذهبی افغانستانی، امروز چهارشنبه، نهم مردادماه در سالن جلسات این اداره کل برگزار شد.

حجت الاسلام بابادائی سامانی- معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران، حضور عزیزان مهاجر افغانستانی در کشور را فرصتی مغتنم برای ایرانی‌ها و دوستان افغانستانی دانست و افزود: ما باید این فرصت حضور را برای آشنایی هرچه بیشتر نقات مشترک فرهنگی- عقیدتی دو ملت، مغتنم بشماریم و برای قوی تر کردن پیوندی که از قبل وجود داشته، تلاش مضاعف کنیم.

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران، سازمان تبلیغات اسلامی را نهادی مردمی معرفی کرد و بنا بر وظایفی که تعریف شده، عنوان کردند که تلاش ما این است که کارها توسط خود مردم انجام شود و ما وظیفه حمایت از آن فعالیت‌ها را برعهده داریم که درباره اتباع نیز این مورد وجود دارد و ما به عنوان سازمان تبلیغات اسلامی از تمامی فعالین فرهنگی اتباع می‌خواهیم که اگر در زمینه‌های مختلف فرهنگی، ایده و طرح خاصی دارند، پیش قدم شوند و ما نیز سعی می‌کنیم از همه این فعالیت‌ها در چارچوب وظایف خود حمایت مادی و معنوی کنیم.

وی در خصوص ساماندهی هیات‌های مذهبی اتباع نیز گفت: به زودی با مشورت فعالین و مسئولین هیات‌های مذهبی، جهت ساماندهی و نظم بیشتر هیات‌های مذهبی و رسمی‌تر شدن فعالیت‌های این هیات‌ها، کارگروهی تشکیل می‌دهیم تا به طور مشخص وظیفه نظم بخشیدن به کار این هیات‌ها را در تمام طول سال برعهده داشته باشد.

در ادامه این نشست مسئولین هیات‌های مذهبی اتباع نیز پیشنهاداتی جهت نظم بخشیدن به فعالیت‌های هیات‌ها بیان داشتند و عنوان کردند که طی سه سال گذشته، جمع‌آوری بانک اطلاعات این هیات‌ها انجام شده و تا کنون مشخصات  حدود ۵۳۰ هیات ثبت شده‌اند ولی اختلافاتی در این تعداد وجود دارد که باید مجددا بررسی شود. گردهمایی مسئولین و روحانیون این هیات‌ها جهت ساماندهی، راه‌اندازی سایت، ویژه هیات‌های اتباع و برگزاری انتخابات جهت تشکیل کارگروهی ویژه جهت ساماندهی به فعالیت‌های هیات‌های مذهبی از دیگر مواردی بود که در این نشست مطرح و مورد توجه قرار گرفت.

انتهای پیام