• چهارشنبه / ۹ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۴:۰۹
  • دسته‌بندی: کهگیلویه و بویراحمد
  • کد خبر: 98050904760
  • منبع : نمایندگی کهگیلویه و بویراحمد

یک مسئول:

‌اقدامات ‌مفیدی جهت تملک اراضی در منطقه تنگ سرخ انجام شده است

‌اقدامات ‌مفیدی جهت تملک اراضی در منطقه تنگ سرخ انجام شده است

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد ‌مدیر کل دفتر فنی مهندسی حوضه آبریز خلیج فارس و عمان شرکت منابع آب کشور از سد تنگ سرخ یاسوج بازدید کرد و مشکلات آن مورد بررسی قرار گرفت.

‌به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد، در این بازدید مدیرکل دفتر فنی مهندسی حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان شرکت مدیریت منابع آب ایران، گفت: سد تنگ سرخ خدمتی بزرگ از نظام اسلامی به مردم شهرستان های بویراحمد و دنا است که ا‌‌ن‌شاءالله با بهره برداری از آن شاهد تحول همه جانبه در سطح این دو شهرستان خواهیم بود.

هاشمی با ارزشمند توصیف کردن اقدامات صورت گرفته در ساخت این سد، افزود: آن چیزی که این پروژه ها را متمایز می‌کند، حضور تیم قوی و مسلط قرارگاه خاتم در تمام عرصه ها از جمله ساخت سد است که تمام جبهه ها را فعال کرده و باید از این توان و ظرفیت به خوبی استفاده شود.

وی اظهار کرد: با توجه به ارزیابی صورت گرفته تاکنون اقدامات بسیار مفیدی در خصوص تملک اراضی در منطقه تنگ سرخ انجام شده که در مباحث مهندسی ارزشی یا بازنگری در کارگاهها رویکرد جدیدی اتفاق افتاد که یقیناً مردم شریف منطقه متوجه و حمایت کننده آن خواهند بود.

مدیرکل دفتر فنی مهندسی حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان شرکت مدیریت منابع آب ایران خاطرنشان کرد: انگیزه های فراوانی توسط شرکت آب منطقه ای برای تکمیل پروژه ملی سد تنگ سرخ وجود دارد که مردم می بایست در این راه، همگام با شرکت قدم بردارد تا مباحث مربوط به تملک اراضی در کمترین زمان ممکن حل شود و در آینده ای نزدیک شاهد برکات احداث این پروژه باشیم.

هاشمی حضور ادوات سنگین سد سازی قرارگاه در این منطقه را نشان از فعال بودن این طرح عنوان و تصریح کرد: با وجود محدودیت های مالی، اتفاقات ارزشمندی در ساخت فرازبند، تونل انحرافی و ... انجام شده که پیشرفت خوبی در این مقطع احساس می شود که مورد رضایت است.

وی اضافه کرد: حضور استاندار به عنوان مقام ارشد اجرایی استان و نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی و در نهایت همسو کردن مردم با فوائد و ارزش این طرح ملی که بیشتر اهداف آن، شرب است می تواند زمینه گردشگری در این موقعیت جغرافیایی را افزایش دهد و پیشنهاد می شود همزمان با اقدامات کارفرما از مساعدت مقامات سیاسی و عوامل استانی بیشترین بهره را در جذب سرمایه گذار بومی و غیر بومی استفاده شود.


انتهای پیام