• پنجشنبه / ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۲:۱۶
  • دسته‌بندی: آموزش
  • کد خبر: 98051005174
  • خبرنگار : 71567

توکلی خبر داد

امروز آخرین مهلت دریافت کارت آزمون کاردانی/صبح جمعه زمان آغاز آزمون

امروز آخرین مهلت دریافت کارت آزمون کاردانی/صبح جمعه زمان آغاز آزمون

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد: تاکنون بیش از ۴۸ درصد داوطلبان آزمون کاردانی به کارشناسی کارت ورود به جلسه آزمون خود را دریافت کرده‌اند.

دکتر حسین توکلی در گفت‌وگو با ایسنا ضمن بیان این مطلب اظهار کرد:  کارت شرکت در آزمون داوطلبان ۱۶ کد رشته امتحانی آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۳۹۸ برای تعداد ۷۵ هزار و ۲۵۲ داوطلب و برگ راهنمای مربوط که پذیرش در رشته‌های مذکور منحصرا بر اساس آزمون صورت می‌گیرد، از ساعت ۸ روز گذشته سه شنبه هشتم مرداد ماه ۹۸ بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفته و داوطلبان مذکور تا ساعت ۲۴ امشب پنج‌شنبه دهم مرداد فرصت دارند نسبت به دریافت پرینت کارت و برگ راهنمای شرکت در آزمون اقدام کنند.

وی در ادامه افزود: آزمون کاردانی به کارشناسی در ۱۶ کدرشته صبح روز جمعه ۱۱ مرداد ۹۸ در ۱۶۳ شهرستان و ۲۷۱ حوزه امتحانی برگزار خواهد شد. همچنین از تعداد ۸۵ هزار و ۵۴۷ نفر داوطلب ثبت نام کننده در دوره‌های کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۳۹۸ تعداد ۱۰ هزار و ۲۹۵ نفر برای ۱۶ کدرشته با آزمون در روز جمعه ۱۱ مرداد ۹۸ به رقابت می‌پردازند که تا ساعت ۸ صبح امروز تعداد ۵۸ هزار و ۳۴ داوطلب معادل ۷۱ درصد داوطبان کارت ورود به جلسه را دریافت کرده‌اند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: آزمون کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی سال ۱۳۹۸ برای پذیرش در ۹ رشته با آزمون هم روز جمعه ۱۱ مرداد ۹۸ برگزار خواهد شد که تا کنون تعداد ۶۸ هزار و ۳۸۷ نفر معادل ۸۰ درصد داوطلبان این آزمون کارت ورود به جلسه خود را دریافت کردند.

به گفته وی، بر اساس آمار ثبت نام در دوره‌های کاردانی نظام جدید تعداد ۱۱۲ هزار و ۱۹۴ نفر در این دوره‌ها ثبت نام و انتخاب رشته کردند که از این تعداد ۸۵ هزار و ۴۷۳ نفر در رشته‌های با آزمون به رقابت می‌پردازند.

توکلی تاکید کرد: آزمون ۹ رشته امتحانی الکتروتکنیک، کامپیوتر، مکانیک خودرو، تأسیسات مکانیکی، نقشه‌کشی معماری، حسابداری، تربیت بدنی، گرافیک و صنایع غذایی در ۱۶۰ سؤال و ۲۱۰ دقیقه زمان در ۲۷۱ حوزه و ۱۶۳ شهر برگزار می‌شود.

انتهای پیام