• پنجشنبه / ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۴:۰۶
  • دسته‌بندی: سیاست خارجی
  • کد خبر: 98051005242
  • خبرنگار : 71290

در پیامی

«ولایتی» اقدام رژیم آل خلیفه در پی شهادت جوانان بحرینی را محکوم کرد

«ولایتی» اقدام رژیم آل خلیفه در پی شهادت جوانان بحرینی را محکوم کرد

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل و دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی، اقدام جنایتکارانه رژیم ظالم آل خلیفه در اعدام ۲ تن از جوانان بی گناه بحرینی بعد از ماه ها شکنجه را محکوم کرد.

به گزارش ایسنا، متن پیام علی اکبر ولایتی به این شرح است:

«بسم الله الرحمن الرحیم 

و سَیعلَمُ الّذینَ ظَلَموا أَی مَنقَلَبٍ ینقَلِبونَ                 

اقدام جنایتکارانه رژیم ظالم آل خلیفه در اعدام ۲ تن از جوانان بی گناه بحرینی بعد از ماه ها شکنجه، دل هر انسان آزاده ای را به درد می آورد. 

این جنایت ها به قدری سبعانه است که حتی نهادهای به ظاهر حقوق بشری نیز این اعدام ها را ناعادلانه و سیاسی خوانده اند. 
 
جرم این جوانان بی گناه تلاش برای تعیین حق سرنوشت، کسب آزادی و استقلال بوده و رژیم آل خلیفه تلاش می کند با سرکوب، شکنجه، حصر، تبعید، اسارت، زندان و اعدام و ایجاد رعب و وحشت، که با اساسی ترین حقوق، قوانین و هنجارهای بین المللی در تعارض است، ملت بحرین را از دستیابی به حقوق اولیه، مشروع و طبیعی خود محروم سازد. 
 
بی تردید تروریسم دولتی رژیم بحرین با چراغ سبز رژیم های مرتجع منطقه و هم پیمانان فرا منطقه ای آنان انجام گرفته است و این، در ادامه تلاش هایی است که برای تغییر معادله مقاومت در منطقه از مقاومت مردم فلسطین در مقابل رژیم کودک کش صهیونیستی تا مقاومت پنج ساله مردم بی دفاع یمن در مقابل جنایات رژیم سعودی صورت می‌گیرد. 
 
مجمع جهانی بیداری اسلامی این فاجعه دردناک و جانسوز را به شدت محکوم نموده و اعلام می دارد بر اساس سنت الهی حق باقی و ظلم و جور فانی و رفتنی است و از جامعه جهانی به خصوص کشورهای اسلامی انتظار دارد با این گونه جرایم فجیع که خون بی گناهان را پایمال می سازد و سرنوشت جوانان بی گناه را بازیچه مطامع جاهلانه رژیم های سفاکی همچون رژیم آل خلیفه می سازد با همه توان برخورد نموده و ظرفیت های خود را برای محاکمه عاملان و عدم تکرار آن به کار گیرند. 
 
بی شک، تاریخ مصرف محاکمه های نمایشی، غیر قانونی، غیر مشروع، ظالمانه و اعترافات اجباری و اتهام های ناروا به مجاهدین بحرینی به اتمام رسیده است و رژیم مستبد آل خلیفه که تلاش می کند قیام و نهضت مردمی بیداری اسلامی بحرین را سرکوب نماید، از این معنا غافل است که هرچه ظلم، ستم، خشونت، استبداد حکومت هایی همچون آل خلیفه شدیدتر گردد، بر اساس قانون و وعده تخلف ناپذیر الهی، بارقه های آزادی، نصرت، فتح و امید را در دل ملت بحرین شعله ورتر خواهد ساخت.
 
مجمع جهانی بیداری اسلامی این واقعه تاسف بار و ظالمانه را به خانواده شهیدان العرب و الملالی و ملت مبارز بحرین و تمامی آزادیخواهان تسلیت عرض نموده، اطمینان دارد خون این شهیدان که در راه حق و در مقابل ظلم و استبداد ایستادگی نموده اند، درخت نهضت بیداری اسلامی را در بحرین آبیاری خواهد نمود و بر اساس  وعده الهی، به ثمر خواهد نشست.
 
دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی 
دکتر علی اکبر ولایتی»

انتهای پیام