• پنجشنبه / ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۷:۰۵
  • دسته‌بندی: آسیا،خاورمیانه
  • کد خبر: 98051005315
  • خبرنگار : 71496

معترضان یهودی از رژیم صهیونیستی خواستند به ربودن کودکان یمنی‌الاصل اعتراف کند

معترضان یهودی از رژیم صهیونیستی خواستند به ربودن کودکان یمنی‌الاصل اعتراف کند

اسرائیلی‌های یمنی الاصل در تظاهراتی اعتراف اسرائیل به عملیات برنامه‌ریزی شده ربودن کودکان یمنی در سال‌های اول تاسیس این رژیم جعلی را خواستار شدند.

به گزارش ایسنا، روزنامه عبری‌زبان هاآرتص نوشت، اسرائیلی‌های یمنی الاصل در اعتراض به پرونده کودکان یمنی ربوده شده در مقابل دفاتر رئیس و نخست وزیر این رژیم تظاهرات کرده و اعتراف اسرائیل به عملیات سیستماتیک ربودن کودکان یمنی در سال‌های اول تاسیس این رژیم جعلی را خواستار شدند.  

حدود ۲۰۰ اسرائیلی یمنی الاصل در راهپیمایی که عصر چهارشنبه برنامه‌ریزی شد، شرکت کردند، آنها پلکاردهایی با تصاویر این کودکان و تاریخ‌هایی که ثابت می‌کرد آنها ربوده شده‌اند، در دست داشتند.

کمیته‌ای در کابینه اسرائیل که سال ۲۰۰۱ مسؤول بررسی ادعاها درباره ربودن این کودکان شده بود، در نهایت مدعی شد، عملیات برنامه‌ریزی شده ربودن کودکان یمنی بی‌اساس است.

این روزنامه عبری زبان در ادامه نوشت، آن کمیته و دو کمیته پیش از آن اعلام کردند بیشتر این کودکان به دلیل بیماری فوت شدند.

خانواده‌ها، کارشناسان حقوقی و رسانه‌ها در صحت نتایج ارائه شده از سوی کمیته و عملکرد حرفه‌ای آن ابراز تردید کردند.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز سال ۲۰۱۶ در این پرونده ورود کرد و گفت: پرونده کودکان یمنی به منزله یک زخم باز در حال خونریزی برای بسیاری از خانواده‌هاست و آنها نمی‌دانند چه اتفاقی برای این کودکان رخ داده است.

انتهای پیام