• پنجشنبه / ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ / ۲۰:۲۸
  • دسته‌بندی: سیاست خارجی
  • کد خبر: 98051005346
  • خبرنگار : 71290

قاسمی:

تحریم ظریف نتیجه سیاست‌های زورمدارانه و یکجانبه گرایی است

تحریم ظریف نتیجه سیاست‌های زورمدارانه و یکجانبه گرایی است

سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاریس اقدام آمریکا در قرار دادن نام وزیر امور خارجه کشورمان در لیست تحریم‌های این کشور را تلاش برای مقابله با بیان آزاد و گفتاری دیپلماتیک توسط دیپلماتی شناخته شده در عرصه جهانی دانست.

به گزارش ایسنا، بهرام قاسمی در پیامی در پی درج نام محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در فهرست تحریم های آمریکا نوشت:

داستان از آنجا بیش از پیش فاجعه بار و وخیم‌تر می نماید که دیگر تنها سخن از تحریم های ناعادلانه و غیر قانونی اقتصادی، دارویی، پزشکی نیست، بلکه سخن از تحریم زبان و تلاش برای مقابله با بیان آزاد و گفتاری دیپلماتیک توسط دیپلماتی شناخته شده چون دکتر ظریف در عرصه جهانی است.


 این اقدام نتیجه سیاست‌های زورمدارانه، یکجانبه‌گرایی و مستبدانه کشوری است که از شور بختی ملل جهان، به غلط خود را مهد آزادی و دموکراسی دانسته و تلخ تر اینکه مقر سازمان ملل متحداست.


تلاش برای ترویج اپیدمی ناشنیدن مواضع و سخن ملت بزرگ، تاریخ ساز و فرهنگ پرور ایران از سوی حاکمان غیر دموکرات، مغرور، استبداد پرور و متجاوز به حقوق همه ملت‌ها و همچنین تحمیل قوانین فرا سرزمینی حتی به ملت‌ها و کشورهای متحد خود، موجب خواهد شد تا رفته رفته پرده‌های ریا و کینه توزانه آمریکا کنار برود.


مردم آزاده و کشورهای مستقل در جای جای این جهان بهم پیوسته اینگونه رفتارهای کودکانه، زیاده خواهانه و توام با عصبیت را بر نمی‌تابند.


انتهای پیام