• جمعه / ۱۱ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۶:۲۶
  • دسته‌بندی: سینما و تئاتر
  • کد خبر: 98051105589
  • منبع : روابط عمومی برنامه

شورای مرکزی کانون فیلم‌نامه‌نویسان سینمای ایران اعلام کرد:

دستمزد قرارداد نگارش فیلم‌نامه مشخص شد

دستمزد قرارداد نگارش فیلم‌نامه مشخص شد

نرخ پایه دستمزد قرارداد نگارش فیلم‌نامه در سال ۱۳۹۸ توسط شورای مرکزی کانون فیلمنامه‌نویسان سینمای ایران اعلام شد.

به گزارش ایسنا، شورای مرکزی کانون فیلم‌نامه‌نویسان سینمای ایران در جهت صیانت کاری و دفاع از حقوق صنفی همکاران، در تازه‌ترین جلسه‌ی خود پس از بحث و بررسی‌های کارشناسی، به اتفاق آرا، نرخ پایه دستمزد قراردادهای نگارش فیلم‌نامه را در سال ۱۳۹۸ مصوب کرد.

"بر این اساس نرخ پایه‌ی پیشنهادی کانون برای انواع نگارش فیلم‌نامه‌های داستانی به شرح زیر اعلام می‌شود:

الف- برای نگارش فیلم‌نامه‌ی سینمایی مبلغ ۸۰ میلیون تومان به عنوان رقم پایه پیشنهاد می‌شود. این رقم، کف قرارداد باید باشد. افزایش مبلغ قرارداد تا چند برابر این رقم غیرمنطقی نیست. بدیهی است که مناسبات و ملاحظه‌های حرفه‌ای مانند سابقه و تجربه فیلم‌نامه‌نویس، ژانر (گونه) فیلم‌نامه، زمان مورد نیاز برای تحقیق و پژوهش، حضور سفارش‌دهنده بین‌المللی و ... همه علت‌هایی هستند که می‌توانند به افزایش نرخ پایه کمک کنند.

ب- برای نگارش فیلم‌نامه‌ی سریال‌های تلویزیونی مبلغ ۱۵ میلیون تومان برای هر قسمت به عنوان رقم پایه اعلام می‌شود. مبلغ اعلام‌شده، حداقل دریافتی برای هر قسمت است و هزینه‌های پژوهش باید جداگانه پرداخت شود.

ج- برای فیلم‌نامه‌ی سریال‌های رسانه خانگی مبلغ ۳۰ میلیون تومان برای هر قسمت به عنوان حداقل رقم پایه‌ی قرارداد پیشنهاد می‌شود.

توضیح این نکته لازم است که این نرخ‌ها تا پایان سال ۱۳۹۸ اعتبار دارند. شورای مرکزی کانون فیلم‌نامه‌نویسان‌ از همه‌ی اعضای صنف تقاضا می‌کند که در جهت حفظ حقوق خود و همکاران‌شان با رقمی کمتر از این ارقام، قرارداد نگارش فیلم‌نامه‌ای را امضاء نکنند.

شورای مرکزی کانون فیلم‌نامه‌نویسان‌سینمای ایران".

انتهای پیام