• شنبه / ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۵:۰۱
  • دسته‌بندی: سایر ورزش‌ها
  • کد خبر: 98051206025
  • خبرنگار : 71638

تساوی خادم الشریعه مقابل استاد بزرگ هندی در مسابقات آزاد چین

تساوی خادم الشریعه مقابل استاد بزرگ هندی در مسابقات آزاد چین

خادم الشریعه در دور ششم مسابقات آزاد هونان چین توانست مقابل استاد بزرگ هندی به تساوی دست یابد.

به گزارش ایسنا، سارا سادات خادم‌الشریعه با ریتینگ ۲۴۸۱ توانست در دور ششم مسابقات آزاد هونان چین مقابل نارایانان با ریتینگ ۲۶۱۶ از هند به تساوی برسید. در دور پنجم رقابت‌ها، بانوی شطرنج باز ایرانی برابر اوگنی نایر از روسیه با ریتینگ ۲۶۷۸ به پیروزی رسید. نایر سابقه قهرمانی اروپا را در کارنامه‌اش دارد.

خادم الشریعه همچنین در دور چهارم مسابقات آزاد هونان چین مقابل ون یان باریتینگ ۲۵۸۶ به تساوی رسید. ون یان از قهرمان‌های پارسال چین بود.

خادم الشریعه در دور سوم مسابقات آزاد هونان چین مقابل لوپولسکوی رومانیایی با ریتینگ ۲۶۴۹ به تساوی رسید. لوپولسکو چندی پیش ضمن غلبه بر علیرضا فیروزجا، قهرمان مسابقات آزاد ریکیاویک شده بود.

شطرنج‌باز ایرانی در دور دوم مسابقات مقابل ماتلاکوف با ریتینگ ۲۷۰۱ از روسیه به تساوی رسید. نکته قابل توجه این بود که خادم الشریعه توانست از این سوپراستادبزرگ روس امتیاز بگیرد. ماتلاکوف در سال ۲۰۱۷ قهرمان اروپا شده بود.

بانوی شطرنج باز ایران در دور اول مسابقات مقابل نایدیچ با ریتینگ ۲۶۸۱ از آذربایجان به تساوی رسید که این تساوی هم برای خادم الشریعه بسیار ارزشمند بود.

خادم الشریعه با این نتایج درخشان توانسته است ریتینگ بین المللی خود را ۱۹ واحد افزایش دهد و در رده‌ی چهاردهم این رقابت ها قرار گیرد.

مسابقات آزاد هونان چین از ۲۹ جولای تا ۶ آگوست با حضور  ۷۳ شطرنج باز  از ۱۶ کشور جهان در چانگشا چین در حال برگزاری است. در این رقابت‌ها شش سوپر استاد بزرگ که دارای ریتینگ بالای ۲۷۰۰ هستند، شرکت دارند.

انتهای پیام