• شنبه / ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۷:۳۲
  • دسته‌بندی: سیاست خارجی
  • کد خبر: 98051206148
  • منبع : سفارتخانه‌های ایران در خارج کشور

تاکید ایران و تاجیکستان بر گسترش همکاری‌ها در حوزه گردشگری

تاکید ایران و تاجیکستان بر گسترش همکاری‌ها در حوزه گردشگری

محمد تقی صابری سفیر جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان با نعمان عبدالغفارزاده، رئیس کمیته رشد سیاحی (سازمان گردشگری) جمهوری تاجیکستان دیدار و گفت وگو کرد.


به گزارش ایسنا، بنا بر اعلام پایگاه اطلاع رسانی سفارت جمهوری اسلامی ایران در دوشنبه، در این ملاقات عبدالغفار زاده، رئیس سازمان گردشگری تاجیکستان، با خوشامدگویی به آقای صابری سفیر کشورمان، ضمن اشاره به اشتراکات و پیوندهای فراوان ایران و تاجیکستان، خواستار گسترش بیش از پیش مناسبات فی‌مابین ازجمله در حوزه گردشگری شد.
 وی خواستار حضور فعال و هر چه بیشتر شرکتهای گردشگری ایرانی در کشورش شد و همچنین از حضور گردشگران ایرانی، استقبال کرد.
در این دیدار محمد تقی صابری سفیر کشورمان درباره اهمیت گسترش روابط گردشگری دو کشور اظهار داشت:
 ایران و تاجیکستان در حوزه گردشگری و نیز صنایع دستی اشتراکات فراوانی دارند و در زمینه توسعه همکاری‌های فی مابین در این عرصه آمادگی داریم.

سفیر کشورمان در تاجیکستان، تقویت گردشگری سلامت، برگزاری هفته صنایع دستی ایران در شهرهای پرجمعیت تاجیکستان، تسهیل حضور فعالان بخش خصوصی گردشگری تاجیکستان در نمایشگاه های بین المللی ایران و تقویت همکاری‌های آموزشی به منظور ارتقاء منابع انسانی این حوزه را در توسعه و تقویت مناسبات گردشگری دو کشور مهم دانست.
آقای صابری با اشاره به دیدارهای اخیر میان مقامات عالی دو کشور، بر ضرورت گسترش همکاری های همه جانبه ایران و تاجیکستان به‌ویژه در حوزه همکاری های گردشگری تأکید و آمادگی کشورمان را جهت تقویت مناسبات با کشور هم دین، هم فرهنگ و هم زبان تاجیکستان اعلام کرد.
 
تقویت همکاری‌های فرهنگی از جمله برگزاری جشن نوروز به عنوان میراث مشترک و همچنین تسهیل سفر هیات‌های گردشگری به منظور آشنایی با ظرفیت‌های گردشگری دو کشور از جمله دیگر مواردی بود که مورد تأکید طرفین قرار گرفت.

انتهای پیام