• شنبه / ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ / ۲۰:۴۰
  • دسته‌بندی: کرمانشاه
  • کد خبر: 98051206204
  • منبع : نمایندگی کرمانشاه

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه مطرح کرد؛

نیاز بیمارستان جدید شهر پاوه به 50 پرستار و پیراپزشک

نیاز بیمارستان جدید شهر پاوه به 50 پرستار و پیراپزشک

ایسنا/کرمانشاه رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به افتتاح بیمارستان جدید شهر پاوه گفت: این بیمارستان برای خدمات رسانی مناسب حداقل به 50 پرستار و پیراپزشک نیاز دارد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، دکتر محمود رضا مرادی در آیین افتتاح بیمارستان قدس پاوه که امروز با حضور وزیر بهداشت برگزار شد با اشاره به قدمت بالای بیمارستان قدیمی این شهر، گفت: بیمارستان قدیمی پاوه بیش از ۴۵ سال عمر داشته و با ۷۰ تخت به مردم منطقه خدمات رسانی می‌کرد.

وی افزود: با توجه به این شرایط نیاز به راه اندازی بیمارستان جدید در این شهر به شدت احساس می‌شد و نهایتا سال ۸۷ کلنگ بیمارستان جدید شهر زده شد و امروز شاهد راه اندازی این بیمارستان هستیم که بیش از ۴۵ میلیارد تومان اعتبار برای آن هزینه شده است.

مرادی تصریح کرد: همچنین برای تجهیز بیمارستان بیش از ۲۰ میلیارد تومان هزینه شده که با توجه به اینکه این تجهیزات با ارز ۴۲۰۰ تومانی خریداری شده به قیمت های امروز مبلغ بالایی می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به لزوم استقرار دستگاه سی تی اسکن دراین بیمارستان گفت: قول خریداری این دستگاه را گرفته ایم و امیدواریم با مساعدت وزیر بهداشت هرچه سریعتر این دستگاه به بیمارستان تحویل شود.

وی افزود: همچنین این بیمارستان نیاز به افزایش نیرو دارد و افزایش 50 پرستار و کادر پیراپزشکی می تواند تا حدی از نیازهای این بیمارستان مرتفع کند.           
شهاب نادری نماینده پاوه و اورامانات نیز در این مراسم با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت گفت: متاسفانه منطقه اورامانات آنطور که باید از فواید این طرح بهره مند نشد.

وی تصریح کرد: راه اندازی بیمارستان جدید پاوه مطالبه جدی مردم بود که محقق شد اما انتظار این است با توجه به نیاز منطقه تسریع در روند ساخت بیمارستان های روانسر و ثلاث باباجانی نیز در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: در حال حاضر بسیاری جوانان منطقه در حوزه بهداشت و درمان تحصیلکرده اند اما در زمینه اجرای طرح خود مشکلاتی دارند که از وزیر بهداشت تقاضا داریم در زمینه رفع این مشکلات اقدام کند.

نادری بر لزوم تکمیل کادر بیمارستان جدید پاوه تاکید کرد و افزود: در حال حاضر این بیمارستان کمبود نیروی بسیاری دارد و نیاز است وزارت بهداشت نیز در این زمینه مساعدت داشته باشد.

امام جمعه پاوه بازگشایی مرز شوشمی را مطالبه مرزنشینان این شهرستان عنوان کرد و افزود: بازگشایی این مرز با توجه به آمار بالای بیکاری منطقه اهمیت بالایی برای مردم دارد.


به گزارش خبرنگار ایسنا، ماموستا ملاقادر قادری امروز (12 مرداد) در آیین افتتاح بیمارستان قدس پاوه که با حضور وزیر بهداشت برگزار شد، هرگونه خدمت در مرز را تبلیغ و سرمایه ای برای نظام دانست و افزود: در چند کیلومتری مرز گروهک های معاند با نظام فعال هستند که از هر فرصتی برای جذب جوانان این مرز وبوم استفاده می کنند.

وی افزود: اگر ما نتوانیم با خدمات شایسته جوانانمان را جذب کنیم، دشمنان در این زمینه موفق می شوند، بنابراین هر هزینه ای که در مرزها صورت بگیرد به نوعی سرمایه برای نظام است.

قادری با قدردانی از مسئولین وزارت راه و شهرسازی و  وزارت بهداشت در زمینه ساخت بیمارستان جدید پاوه گفت: ذات این کار ارزشمند است، اما متاسفانه این بیمارستان هنوز به لحاظ کادر و نیروی انسانی مورد نیاز تکمیل نیست.

وی افزود: اعزام پزشکان و تکمیل کادر نیروی انسانی بیمارستان یک ضرورت است و باید در کنار تکمیل ساختمان و تجهیزات آن، به این امر مهم توجه شود.

امام جمعه پاوه با بیان اینکه در بیمارستان جدید پاوه 106 تخت مستقر شده گفت: این درحالی است که پرسنل همان پرسنل بیمارستان قدیمی بوده و تعدادشان اضافه نشده است و بیمارستان برای مثمر ثمر بودن نیاز به پزشک و پرستاران بیشتری دارد.

ماموستا قادری در ادامه بر بازگشایی مرز شوشمی به عنوان یکی از خواسته ها مهم مردم منطقه تاکید کرد و افزود: بازگشایی این مرز برای مرزنشینان و جوانان این منطقه که با معضل بیکاری درگیر هستند، اهمیت بسیاری دارد.

وی افزود: بازگشایی مرز شوشمی  در کنار رونق کسب وکار مرزنشینان، با توجه به راه اندازی بیمارستان جدید پاوه می تواند موجب افزایش توریست و به ویژه توریست سلامت شود.

 
 


انتهای پیام