• دوشنبه / ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۲:۵۹
  • دسته‌بندی: رسانه
  • کد خبر: 98051407113
  • خبرنگار : 71442

یاد حسین آهی در فضای «شب شعر» جاری می‌شود

یاد حسین آهی در فضای «شب شعر» جاری می‌شود

برنامه زنده «شب شعر» امشب با موضوع زنده‌یاد حسین آهی روی آنتن می‌رود.

به گزارش ایسنا، برنامه «شب شعر» امشب (۱۴ مرداد ماه) با اجرای محمود اکرامی و با حضور اسماعیل امینی (پژوهشگر و استاد دانشگاه) و هادی سعیدی کیاسری (شاعر و پژوهشگر) به بررسی شعر حسین آهی و شخصیت این شاعر و گوینده تازه درگذشته اختصاص دارد.

پخش سخنان حکما و بزرگان در قالب شعر با اجرای عبدالمهدی مستکین با موضوع خداشناسی و توکل از زبان شعرا و «نقد هفته» با اجرای علیرضا بهرامی ـ شاعر و روزنامه‌نگار ـ دو بخش دیگر برنامه «شب شعر» هستند.

حسین آهی، شاعر و گوینده رادیو، هشتم مرداد ماه در سن ۶۶ سالگی درگذشت. «تماشاگه راز» رادیو فرهنگ (شامل خوانش جدیدی از غزلیات حافظ) از جمله برنامه‌های پرطرفدار او بود. همچنین اولین برنامه حسین آهی در تلویزیون «با کاروان شعر و موسیقی» در دهه ۸۰ از شبکه دو سیما پخش شد. او در بخش شبانگاهی رادیو پیام در روزهای چهارشنبه نیز به اشاعه مباحثی در زمینه تاریخ، فرهنگ و ادبیات ایران می‌پرداخت. 

«شب شعر» بخشی از مجموعه «شب‌های هنر» است که دوشنبه‌ها ساعت ۲۳ به صورت زنده از شبکه چهار سیما پخش می‌شود. «شب‌های هنر» شامل موضوعاتی چون تئاتر، موسیقی، شعر، روایت، معماری و سینماست که از ۲۹ تیر ماه پخش سری جدید آن آغاز شده است.

انتهای پیام