• چهارشنبه / ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۶:۵۷
  • دسته‌بندی: حقوقی و قضایی
  • کد خبر: 98051608567
  • منبع : وزارت دادگستری

ایران به کنوانسیون بین المللی حل و فصل اختلافات ناشی از میانجیگری پیوست

ایران به کنوانسیون بین المللی حل و فصل اختلافات ناشی از میانجیگری پیوست

جمهوری اسلامی ایران با امضای یک سند بین المللی از سوی وزیر دادگستری، به کنوانسیون بین المللی حل و فصل اختلافات ناشی از میانجیگری پیوست.

به گزارش ایسنا به نقل از وزارت دادگستری، جمهوری اسلامی ایران برای نخستین بار در لیست اولین امضاکنندگان یک سند بین المللی قرار گرفت.


"کنوانسیون بین المللی سازمان ملل در زمینه حل و فصل اختلافات ناشی از میانجیگری در تجارت بین الملل" به امضای سید علیرضا آوائی وزیر دادگستری جمهوری اسلامی ایران رسید.

پیش از این مجوز پیوستن به این سند بین المللی از سوی هیات وزیران صادر شده بود.


محمود عباسی، معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری که در سفر به سنگاپور، وزیر دادگستری را همراهی می کند با اشاره به اهمیت این سند بین المللی که یک گام جلوتر از سند بین المللی داوری بین المللی است، تاکید کرد: در حالیکه ایالت متحده تاکنون به ۳۷ معاهده و کنوانسیون بین المللی پیوسته که در دو سال گذشته از برخی از این معاهدات خارج شده و نظم تجاری بین المللی را دستخوش تحولات بسیاری کرده است و به جنگ تجاری با کشورها روی آورده، امضای این سند مهم تجاری در عرصه بین المللی برای جمهوری اسلامی ایران از اهمیت خاصی برخوردار است.


محمود عباسی معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری، سید محمدرضا گلدانی مدیرکل حوزه وزارتی و روابط عمومی وزارت دادگستری، خانم فصیحی رییس اداره دعاوی و حقوق بین الملل خصوصی وزارت امور خارجه و محمد علی انصاری سفیر کشورمان در سنگاپور وزیر دادگستری کشورمان را همراهی می کنند.

انتهای پیام