• پنجشنبه / ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۵:۳۱
  • دسته‌بندی: فارس
  • کد خبر: 98051708901
  • منبع : نمایندگی فارس

کلاهبرداری از 50 نفر به شیوه درج آگهی در سایت

کلاهبرداری از 50 نفر به شیوه درج آگهی در سایت

ایسنا/فارس ‌فرمانده انتظامی استان از شناسایی و دستگیری اعضای باندی که از طریق درج آگهی در سایت، مبلغ یک میلیارد و 500 میلیون ریال کلاهبرداری کرده بودند، خبر داد.

‌به گزارش ایسنا‌، به نقل از سایت پلیس فارس، سردار سرتیپ رهام‌بخش حبیبی گفت: پس از مراجعه تعدادی از شهروندان به پلیس فتا و طرح شکایت خود با موضوع درج آگهی در یکی از سایت ‌ های تبلیغات محور، بررسی موضوع در دستور کار مأموران قرار گرفت .

وی افزود: شهروندان در اظهارات خود بیان کردند که در فضای مجازی، با یک آگهی تحت عنوان کاریابی و استخدام مواجه شدند و ارائه دهنده آگهی از آنان خواسته مبلغی را به حساب او واریز کنند اما بعد از دریافت وجوه، پاسخگوی تماس‌ها نبوده است.

حبیبی گفت: پس از تحقیقات تکمیلی پلیس، مشخص شد که متهم یا متهمان این پرونده از شگردهای مختلفی برای درج آگهی خود مانند "فروش حیوانات خانگی، کاریابی و استخدام، فروش لوازم خانگی، اخذ ویزا و ..." استفاده می کنند .

وی گفت: با اقدامات فنی و مهندسی مأموران پلیس فتا، در این خصوص اعضای یک باند کلاهبرداری که 3 نفر بودند، شناسایی و طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شدند .

این مقام ارشد انتظامی در استان فارس با بیان اینکه متهمان در اظهارات خود به کلاهبرداری از 50 نفر به مبلغ یک میلیارد و 500 میلیون ریال اعتراف کردند، افزود: برخی از شهروندان به واسطه قیمت پایین و به دلیل اعتماد نابجا در دام اینگونه افراد قرار می گیرند و بدون تحقیق اقدام به واریز وجه به عنوان پیش پرداخت می کنند .

حبیبی از شهروندان خواست هرگز فریب اینگونه آگهی‌ها را نخورند و تا زمان دریافت کالا و یا انجام خدمات از طرف فرد درج کننده آگهی، مبلغ یا مبالغی را واریز نکنند .

فرمانده انتظامی استان فارس گفت: شهروندان می توانند در صورت برخورد با هرگونه مورد مشکوک دراین رابطه، آن را از طریق وب سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.ir و یا شماره تماس 07121827804 اطلاع دهند .


انتهای پیام