• شنبه / ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۵:۴۱
  • دسته‌بندی: فرهنگ حماسه
  • کد خبر: 98051909585
  • منبع : نمایندگی قم

نهمین یادواره "شهدای مشق عشق" در قم برگزار می‌شود

دبیر اجرایی یادواره "شهدای مشق عشق" بیان کرد: این یادواره، با عنوان "هشت شب با شهداء در دهه ولایت" از ۲۱ تا ۲۸ مرداد ماه و با همت پایگاه بسیجیان شهدای خیابان آذر در قم برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، محمد مهره ساز امروز در نشست خبری یادواره شهدای مشق عشق که در سالن جلسات مجتمع آموزشی شهید آیت الله سعیدی برگزارشد، عنوان کرد: ستاد یادواره شهدا درایام مختلف سال یادواره های متعددی را برگزار می‌کند، یک بخش مهم این یادواره‌ها،‌ مراسماتی است که به مناسبت ایام شهادت و ولادت ائمه(س) و اعیاد مذهبی برگزار می‌شود.

وی افزود: یادواره شهدای مشق عشق تا سه سال گذشته در ایام هفته دفاع مقدس برگزار می‌شد، ‌اما از  آنجا که در سال های اخیر، ‌هفته دفاع مقدس با ایام محرم مقارن شده است، این یادواره در ایام دهه ولایت و روزهای میانی عید سعید قربان و عید غدیر برگزار می‌شود.

دبیر اجرایی شهدای مشق عشق با اشاره به اینکه امسال، نهمین سال است که یادواره شهدای مشق عشق دراستان قم برگزار می شود، بیان کرد: این یادواره، با عنوان "هشت شب با شهداء در دهه ولایت" از ۲۱ تا ۲۸ مرداد ماه و با همت پایگاه بسیجیان شهدای خیابان آذر برگزار می‌شود.

مهره ساز در رابطه با سخنرانان این یادواره گفت: حجت الاسلام تویسرکانی، ‌نماینده ولی فقیه در سازمان بسیج، حجت الاسلام و المسلمین ذوالنوری نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، امیر سرتیپ پور دستان، رئیس مرکز مطالعات و تحقیقات راهبردی ارتش جمهوری اسلامی، حجت‌الاسلام دکتر رفیعی، حجت‌الاسلام سید حسین مومنی، حجت‌الاسلام ماندگاری،‌ جوشقانیان و شاطری از سخنرانان این یادواره در دهه ولایت خواهند بود؛ خانواده شهید متوسلیان نیز از مدعوین این یادواره هستند.

وی برگزاری مسابقات و خاطره گویی طنز را از برنامه های فرهنگی این یادواره دانست و ادامه داد: با وجود همه سختی هایی که در طول دفاع مقدس بر مردم و رزمندگان تحمیل شد، ‌اما درکنار اینها، ‌گاهی اتفاقات طنزی نیز در جبهه‌ها و میان رزمندگان رخ می‌داد، از این رو تعدادی از رزمندگانی که در این زمینه خاطراتی از جبهه‌های هشت سال دفاع مقدس،‌ دارند دراین یادواره به خاطره گویی طنز می پردازند.

برگزاری نمایشگاه تجهیزات پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی در کنار یادواره شهدای مشق عشق

دبیر اجرایی شهدای مشق عشق افزود: با توجه به ایام ولادت امام هادی(ع)، عید سعید قربان و غدیر،‌ برنامه هایی همچون اجرای سرود های زنده، تئاتر خیابانی و نورافشانی نیز در کنار برنامه‌های اصلی این یادواره انجام خواهد شد، قرعه کشی کربلای معلی و مشهد مقدس نیزبه همت موسسه حضرت خدیجه(س) در پایان برنامه های یادواره شهدای مشق عشق برگزار می‌شود.

مهره ساز اظهار کرد: امسال در نهمین یادواره شهدای مشق عشق،‌ نمایشگاه تجهیزات پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی نیز در کنار محل برگزاری این یادواره در بوستان شهید دل آذر قم از ساعت ۱۹ تا پایان مراسم دایر است.

وی در خصوص ارگان‌ها و سازمان‌هایی که یادواره شهدای مشق عشق را همراهی می کنند،  بیان کرد: آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س)، سپاه امام علی بن ابی طالب(ع) ناحیه امام حسین(ع)، پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران (پدافند حضرت معصومه(س))، حوزه مقاومت شهید ورزنده و شهید قربانی، سازمان فرهنگی هنری شهرداری قم، صدا و سیمای قم، اداره کل فرهنگ و ارشاد قم، موسسه حضرت خدیجه(س)، جامعه المصطفی(ص) و اداره کل ورزش و جوانان استان قم، از جمله ارگان هایی هستند که در نهمین یادواره شهدای مشق عشق حضور خواهند داشت.

دبیر اجرایی شهدای مشق عشق در خصوص برنامه های ۸ شب یادواره شهدای مشق عشق اظهار کرد: هر شب از این هشت شب به نام یکی از گروه های شهداء، رزمندگان، جانبازان و ایثارگران استان قم اختصاص یافته است؛ اولین شب این یادواره تجلیل از جانبازان و ایثارگران استان قم، دومین شب نیز به رزمندگان گردان سید الشهداء، شهدای این گردان و خانواده‌های آنان اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: سومین شب به گرامی داشت و تجلیل از شهدای مقاومت اختصاص پیدا خواهد کرد، روز چهارم و پنجم این شب نیز به گرامیداشت یاد شهدای اطلاعات عملیات دفاع مقدس و شهدای جهاد سازندگی پرداخته می شود؛ همچنین تجلیل از شهدای ورزشکار، شهدای مدافع حرم، ‌شهدای شهرداری قم، شهدای ارتش و سادات از دیگر برنامه‌های شب های ششم تا هشتم این یادواره است.

انتهای پیام