• دوشنبه / ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۰:۰۴
  • دسته‌بندی: آسیا،خاورمیانه
  • کد خبر: 98052110203
  • خبرنگار : 71639

اعتراضات در هنگ‌کنگ ادامه دارد + عکس

اعتراضات در هنگ‌کنگ ادامه دارد + عکس

معترضان هنگ‌کنگی، پس از اعتراضات گسترده دیشب و مواجهه با گاز اشک‌آور و باتوم از سوی پلیس، امروز (دوشنبه) مجددا دست به اعتراض خواهند زد.

به گزارش ایسنا به نقل از تلگراف، ایستگاه‌های مترو در هنگ‌کنگ امروز (دوشنبه) پس از درگیری‌های دیشب، سرویس‌دهی را از سر گرفته‌اند و خیابان‌ها پس از درگیری‌های دیشب بین پلیس و تظاهرکنندگان علیه دولت، در حال پاک‌سازی‌اند.

روز یکشنبه، پلیس با افزایش شدت عمل، اقدام به شلیک پیوسته گاز اشک‌آور علیه معترضان کرد و در مرکز شهر هنگ‌کنگ و نیز نواحی کارگری، معترضان را با استفاده از باتوم، پس‌ راند.

طی این درگیری‌ها، معترضان دست به پرتاب دو بمب کوکتل مولوتف زدند که به زخمی شدن یک نیروی پلیس منجر شد؛ در همین حال، پلیس با هجوم به ایستگاه‌های مترو و شلیک گاز اشک‌آور، اقدام به دست‌گیری معترضان کرد.

تصاویری که در رسانه‌های مجازی پخش شده است، پلیس ضد شورش را در حال راندن معترضان به سمت به ایستگاه "تای کو" نشان می‌دهد که در آن، نیروها مشغول به شلیک گلوله‌ پلاستیکی و گاز اشک‌آور به سوی معترضان قابل دیدنند.

به گزارش روزنامه‌ها، دست‌کم 13 نفر طی این درگیری‌ها مجروح شده‌اند.

این تظاهرات، جاده‌های متعددی را در مناطق تجاری این دولت‌شهر مسدود کرده و دفاتر عمومی را نیز به تعطیلی کشانده است.

امروز مقرر شده که تظاهرکنندگان برای چهارمین روز پیاپی اعتراضات در فرودگاه بین‌المللی شهر گرد هم آیند و شب‌هنگام نیز دست به تظاهرات در بیرون از مقر پلیس بزنند.

تاکنون که بیش از دو ماه از تظاهرات مردم هنگ‌کنگ می گذرد، دست‌کم 600 نفر در ارتباط با این تظاهرات دستگیر شده‌اند. این تظاهرات‌ها که با درخواست توقیف لایحه دولت هنگ‌کنگ مبنی بر استرداد متهمان به سرزمین اصلی چین آغاز شد، مبدل به جنبشی گسترده‌تر میان مردم شده است.

انتهای پیام