• سه‌شنبه / ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۶:۰۶
  • دسته‌بندی: خبر بازار
  • کد خبر: 98052210888
  • خبرنگار : 30054

انواع کتانی دخترانه و ویژگی هر یک ازآنها

انواع کتانی دخترانه و ویژگی هر یک ازآنها

کفش هر فرد جزئی از استایل و تیپ محسوب می‌شود.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام لیان استور، کتونی دخترانه جزئی از استایل و ظاهر یک فرد است اما بسته به نوع لباس و تیپ، مدل کتونی دخترانه نیز متفاوت است و انواع و اقسام مختلفی از آن وجود دارد که در این متن که توسط کارشناسان حوزه مد و پوشاک لیان استور نوشته شده، به آن خواهیم پرداخت.

پارچهٔ کتان از الیاف گیاه کتان تهیه می‌شود. این پارچه خنک است و قابلیت جدب آب بالایی دارد. کتان از زمان‌های دور برای پارچه بافی استفاده می‌شده است. از پارچه کتان برای تهیه محصولاتی از قبیل دستمال و پیش بند، حوله، رومیزی، ملافه ، کیف و کفش و لباس استفاده می‌شود.

شاید ابتدا این کفش از جنس کتان تهیه و تولید شده اما با پیشرفت صنعت کم کم راه را برای تهیه و تولید این محصول پر طرفدار در سایر جنس های موجود باز کرده و امروزه شاهد تولید کتانی در جنس‌های متفاوت و مختلفی هستیم که با پارچه کتان متفاوت است.

چرم طبیعی، چرم مصنوعی (بیاله)، جیر،  اشبالت، جین و یا حتی پلاستیک، جنس‌هایی که کفش کتانی از آنها تولید می‌شوند.

کتانی‌های انواع و اقسام مختلفی دارند از کتانی اسپرت و روزمره تا کتانی مخصوص دویدن و پیاده‌روی گرفته تا کتانی‌های پر زرق و برق تا کتانی‌هایی که اصلا راحت نیستند یا کتانی‌هایی که کاملا راحت و اصولی ساخته شده‌اند.

کتانی‌های مناسب:

 شاید بهترین پاپوش ممکن که هم آزادی عمل را به شما می‌دهد تا قدم بزنید، بدوید، بپرید و هم کاملا احساس راحتی کنید کتانی که با پوشیدن آن احساس خسستگی کمتری در ناحیه پا و زانو داشته باشید ، چون همان طور که می‌دانید کفش شما نقطه برخورد بین زمین و پای شماست، یک واسطه که وظیفه محافظت و نگهداری از پای شما را برعهده دارد. البته نه تنها محافظ پا بلکه زانو، کمر و ستون فقرات شما نیز هست.

 اما شما که همیشه در حال دویدن و یا پریدن نیستید جز در مدرسه و یا هنگام ورزش صبحگاهی. پس نیاز به یک کتانی دارید تا کارهای روز مره خودرا با آن انجام دهید: یک کتانی معمولی. 

انواع کتانی دخترانه:

۱. کتانی اسپرت کلاسیک:

- کتانی‌هایی با زیره تخت و معمولا از جنس چرم صنعتی(بیاله) ساخته می‌شوند تا قیمت مناسب و قابل قبولی داشته باشند.

- کفش‌هایی که برای مورد خاصی جز فعالیت‌های روزمره طراحی نشده‌اند. هر جایی می‌توانید آن‌ها بپوشید هرجایی می‌توانید بروید.

- معمولا طوری هستند تا نهایت رضایت شما را جلب کنند.

زیره این کتانی‌ها معمولا پی‌یو یا پی‌وی‌سی هستند. زیره‌های پی‌یو از موادی ساخته شده‌اند که نرم‌تر و انعطاف‌پذیرتر از زیره‌های پی‌وی‌سی هستند، زیره‌های پی‌وی‌سی از انعطاف کمتری برخوردارند ولی از نظر قیمت ارزان‌تر از زیره پی‌یو هستند.

جنس رویه این کتانی‌ها همانطور که اشاره کردیم از مواد مختلفی ساخته می‌شوند، بسته به نوع کتانی جنس مورد استفاده نیز متفاوت است.

کتانی‌های اسپرت معمولا از جنس چرم مصنوعی با رنگ‌های مختلف ساخته می‌شوند تا مناسب هر فرد با سلیقه‌های تفاوت باشد.

۲.کتانی‌های لژ دار:

لژها معمولا به دو شکل هستند بیرونی و داخلی، لژهای بیرونی همان زیره کفش است اما دارای ضخامت بیشتر ولی لژهای داخلی؛ لژهایی هستند که داخل کفش قرار داده می‌شوند به منظور افزایش قد بدون اینکه عامل آن دیده شود.

در کتانی‌های لژ دار معمولا ویژگی راحتی کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد و این به خاطر لژ داخلی درون کفش است.

 ۳.کتانی‌های ساق دار:

شاید اکثر سال مورد استفاده قرار نگیرند ولی جزئی از خانواده کتانی‌ها هستند که بسیار محبوب و مورد توجه افراد به ویژه افراد جوان قرار می‌گیرند، این نوع از کتانی‌ها معولا بندی یا چسبی هستند یا زیپی هسستد.

۴.کتانی‌های ورزشی:

که بیشتر به صورت تخصصی فقط برای ورزش کارایی دارند و با کتانی‌های معمولی تفاوت دارند این تفاوت از نظر جنس رویه کیفیت و کارایی و جنس زیره متفاوت مانند کتانی فوتبال (استوک) ، کتانی بسکتبال ، کتانی کشتی  و ....

انتهای رپرتاژ آگهی