• چهارشنبه / ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۶:۴۸
  • دسته‌بندی: اقتصاد کلان
  • کد خبر: 98052311563
  • خبرنگار : 71093

رئیس سازمان بورس:

لیگ ستارگان بورس فرهنگ بازار سرمایه را گسترش می‌دهد

لیگ ستارگان بورس فرهنگ بازار سرمایه را گسترش می‌دهد

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در بازدید از مسابقات لیگ ستارگان بورس اظهار امیدواری کرد که این مسابقات بتواند سبب فرهنگ‌سازی سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه و ورود مباحث کاربردی و عملیاتی بورس در درس‌های دانشگاهی شود.

شاپور محمدی در حاشیه بازدید از مسابقات لیگ ستارگان بورس در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: مسابقات خوبی در حال برگزاری است و انگیزه‌های جوان زیادی در این دوره از مسابقات شرکت کردند.

وی ادامه داد: این مسابقات سبب شد که در دانشگاه های مختلف سرمایه گذاری در بازار سرمایه فرهنگ‌سازی شود و بسیاری از افرادی که آشنایی چندانی با بورس ندارند با این بازار آشنا شوند.

رئیس سازمان بورس اوراق بهادار افزود: این مسابقات به ترویج فرهنگ‌سازی سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه کمک می‌کند و سبب عمق بخشی به این بازار می‌شود.

محمدی ادامه داد: این مسابقات سبب شود اقشار مختلف با بازار سرمایه آشنا شوند و حتی باعث شود سرفصل های درس‌های دانشگاهی به سمت موضوعات کاربردی و عملیاتی متمایل شود.

به گزارش ایسنا، ۱۵ تیر امسال جاری سومین دوره لیگ ستارگان بورس در دانشگاه الزهرا آغاز شد. در این رویداد، ۶۵ تیم شرکت کرده‌اند که ۶۰ از بین آن‌ها تیم داخلی و پنج تیم خارجی هستند.

انتهای پیام