• پنجشنبه / ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۲:۴۶
  • دسته‌بندی: حوادث، انتظامی
  • کد خبر: 98052411777
  • خبرنگار : 71431

سرقت از ویلای لواسان برای خرید خودرو

سرقت از ویلای لواسان برای خرید خودرو

سارقی که پس از سرقت چندین فقره چک از یک خانه، آن را صرف خرید خودرو کرده بود، دستگیر شد.

به گزارش ایسنا، در نخستین روزهای بهمن ماه سال گذشته یکی از شهروندان ساکن لواسان با مراجعه به ماموران کلانتری اعلام کرده که از خانه‌اش سرقت شده است که با حضور ماموران کلانتری در محل و انجام بررسی‌های اولیه، پرونده‌ای در این خصوص تشکیل شده و برای رسیدگی تخصصی در اختیار کاراگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.


با انتقال پرونده به پلیس آگاهی، شاکی به پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت دعوت شد و به ماموران گفت: که غروب روز سی ام دی ماه سال ۹۷، از ویلای خود واقع در لواسان، خارج شده و پس از انجام امور شخصی به منزل بازگشتم که ناگهان فردی با صورت پوشیده از دیوار خانه به داخل پریده و با تهدید سلاح سرد دست و پای مرا بسته و هفت فقره چک شامل چهار فقره چک امانتی دوستانم و سه فقره چک متعلق به خودم را به همراه  یک میلیون تومان وجه نقد سرقت کرده و از منزل متواری شد.


با توجه به این که شاکی شماره چک‌های مسروقه را در اختیار داشت با هماهنگی‌های صورت گرفته تعدادی از چک‌ها از سوی بانک مسدود شد اما مشخص شد ۲ فقره از چک‌ها از سوی یک بانک در شهرستان بابل، وصول شده است که در هماهنگی با مسئولان بانک مشخص شد چک‌ها از سوی فردی به نام ابراهیم نقد شده است که بلافاصله این فرد در خیابان سراج در محدوده تهرانپارس شناسایی و به پلیس آگاهی پایتخت منتقل شد.

  این فرد در تحقیقات انجام شده به ماموران گفت که چک‌ها را از فردی به نام محمود در قبال فروش برنج دریافت کرده و از مسروقه بودن آنها اطلاعی ندارد. در همین راستا  بنابر دستور مرجع قضایی محمود تحت تعقیب قرار گرفت و مدتی بعد شناسایی و به پلیس آگاهی پایتخت منتقل شد که او نیز در بررسی‌های صورت گرفته اظهار داشت چک‌ها را در قبال فروش یک دستگاه خودرو از فردی به نام مهران دریافت کرده و قرار شده که مابقی وجه خودرو را به صورت اقساط دریافت کند.

 با انجام اقدامات پلیسی، مهران در چهاردهمین روز مرداد امسال، در محدوده لواسان شناسایی و دستگیر شد که پس از حضور در پایگاه یکم پلیس آگاهی به جرم خود مبنی بر سرقت اعتراف و اذعان داشت که با اطلاع از وجود چک و وجه نقد در منزل شاکی، اقدام به سرقت کرده است.

مرکز اطلاع رسان پلیس آگاهی تهران بزرگ با تایید این خبر اعلام کرد که  با اعتراف صریح متهم و تکمیل پرونده، متهم برای رسیدگی قضایی به جرمش، راهی دادسرا شد.

انتهای پیام