• پنجشنبه / ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۴:۰۲
  • دسته‌بندی: آذربایجان شرقی
  • کد خبر: 98052411813
  • منبع : نمایندگی آذربایجان شرقی

مدیرعامل منطقه آزاد ارس:

ارس می‌تواند به قطب تولید گلخانه‌ای مناطق آزاد تبدیل شود

ارس می‌تواند به قطب تولید گلخانه‌ای مناطق آزاد تبدیل شود

ایسنا/آذربایجان شرقی مدیرعامل منطقه آزاد ارس گفت: ارس می‌تواند به قطب تولید گلخانه‌ای مناطق آزاد تبدیل شود؛ چراکه امروز بزرگترین گلخانه کشور در منطقه آزاد ارس است.

به گزارش ایسنا،  محسن نریمان در نشست مشترک فراکسیون مناطق آزاد و ویژه اقتصادی مجلس اظهار کرد: برخی سیاست‌های اعمالی برای مناطق آزاد با مشکلاتی مواجه است؛ در صورت اجرای قوانین مناطق آزاد بسیاری از مشکلات موجود رفع می‌شود. 

وی خاطرنشان کرد: منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس در کنار مزیت‌های بالقوه تجاری و سرمایه گذاری صنعتی ویژگی‌های منحصر به فردی نیز در زمینه توریسم دارد و به عنوان یک منطقه نمونه گردشگری و سرمایه‌گذاری نیز به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: درحال احداث خطوط ریل جدید برای اتصال به خطوط کشورهای حوزه cis و ترکیه هستیم.

نریمان عنوان کرد: همسایگی منطقه آزاد ارس با کشورهای آذربایجان، ارمنستان و جمهوری خودمختار نخجوان و نزدیک بودن به کشور ترکیه موجب شده سرمایه‌گذاری‌های مشترک و تعاملات تجاری به کشورها افزایش یابد؛ بنابراین تلاش می‌کنیم با استفاده حداکثری از این امتیازات منطقه آزاد تجاری مشترک اوراسیا را با جدیت پیگیری کرده و عملیاتی کنیم. 

نریمان همچنین تعداد مسافران این منطقه در سال گذشته بیش از ۱۰ میلیون نفر عنوان کرد.

وی بیان کرد: ارمنستان می‌تواند به عنوان دروازه ورود کالاها و تولیدات ایرانی به بازار کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا و در نهایت اتحادیه اروپا باشد که این مسئله زمینه توسعه اقتصادی را ایجاد می‌کند تا بتوانیم از طریق ارمنستان زمینه تبادلات کالا را فراهم کنیم.

مدیرعامل منطقه آزاد ارس افزود: حدود ۴۰ درصد مغازه‌ها به علت نداشتن محصول و کالا در این منطقه تعطیل شده و در وضعیت خوبی قرار ندارند؛ از این رو سهمیه‌ای برای واردات در این مناطق تعیین شد تا اصناف بتوانند از این سهمیه استفاده کرده و تا حد مشخصی کالا وارد کنند.


انتهای پیام