• شنبه / ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۳:۱۸
  • دسته‌بندی: فرهنگ حماسه
  • کد خبر: 98052612504
  • منبع : روابط عمومی برنامه

مراسم پاسداشت شهید ابراهیم خانی و شهدای تکاور برگزار شد

مراسم پاسداشت شهید ابراهیم خانی و شهدای تکاور برگزار شد

مراسم بزرگداشت تکاور شهید سرلشگر ابراهیم خانی و شهدای تکاور دفاع مقدس پنجشنبه ۲۴ مرداد ماه برگزار شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دبیرخانه فرهنگی شهید خانی و حوزه هنری البرز، ویژه برنامه کشوری بزرگداشت تکاور شهید سرلشگر ابراهیم خانی و شهدای تکاور ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور مسئولان لشگری، کشوری، امرای ارتش و فرماندهان نظامی و انتظامی، خانواده‌های شهدا و هنرمندان سینما و تلویزیون در باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تهران برگزار شد.

در ابتدای این جلسه دکتر جعفری مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ضمن عرض خیر مقدم به میهمانان از برگزاری این مراسم کشوری تقدیر و تشکر کرد.
همچنین دکتر اسماعیل آجرلو مسئول دبیرخانه فرهنگی شهید ابراهیم خانی و رئیس حوزه هنری البرز ضمن ارائه گزارش از روند تشکیل این دبیرخانه و فعالیت‌های انجام شده از جمله برگزاری فراخوان ادبی سربازان وطن، برگزاری مسابقه کتابخوانی کتاب دیدارهای ناتمام، تولید مستند داستانی عقب گرد، به تولید جدیدترین موزیک ویدئو رضا صادقی با عنوان دیدارهای ناتمام توسط دبیرخانه اشاره کرد.
در ادامه این برنامه پیام سردار سرلشکر رحیم صفوی مشاور عالی نظامی مقام معظم رهبری قرائت شد. همچنین با حضور تعدادی از فرماندهان ارتش و خانواده‌های شهدا از سردیس شهید ابراهیم خانی و لوح های تقدیر شهید خانی که توسط مقام معظم رهبری اهداء شده بود رونمایی شد.
امیر امان اللهی فرمانده تیپ ۶۲ نوهد در این مراسم، شهدای تکاور را اسوه‌های مقاومت و نیروهایی تأثیرگذار و تعیین کننده در دوران دفاع مقدس برشمرد و گفت: باید به وجود شهدایی همچون آبشناسان و شهید ابراهیم خانی افتخار کرد.
در ادامه جدیدترین موزیک ویدئو رضا صادقی با عنوان «دیدارهای ناتمام» که در وصف شهید ابراهیم خانی و شهدای تکاور است رونمایی و به نمایش گذاشته شد. این اثر به سفارش دبیرخانه و حوزه هنری البرز تولید شده است.
بخش ویژه این برنامه که با اجرای نمایشی بهرام شهبازی همراه بود اهداء‌ لوزام شخصی شهید ابراهیم خانی و شهید آبشناسان بود که توسط فرزندان این دو شهید والا مقام به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تقدیم شد.

در بخش اهدا جوایز و تقدیر از برگزیدگان نیز از همرزمان شهید ابراهیم خانی، عوامل تولید موزیک ویدئو دیدارهای ناتمام،‌ هنرمندان مرتبط با دبیرخانه فرهنگی شهید خانی، برگزیدگان فراخوان ادبی سربازان وطن و همچنین برگزیدگان مسابقه کتابخوانی دیدارهای ناتمام تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام