• شنبه / ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۸:۳۸
  • دسته‌بندی: علم و فناوری ایران
  • کد خبر: 98052612761
  • منبع : ستاد ویژه توسعه فناوری نانو

دهمین دوره المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو در ایستگاه پایانی

دهمین دوره المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو در ایستگاه پایانی

در مرحله نهایی دهمین دوره المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو، ۳۱ دانش‌آموز برگزیده کشور برای کسب مدال‌‏های طلا، نقره و برنز به رقابت خواهند پرداخت.

به گزارش ایسنا، مرحله سوم (نهایی) دهمین المپیاد علمی فناوری نانو با حضور ۳۱ دانش آموز منتخب از سراسر کشور در شهر تهران برگزار می‌شود. در این دوره که از امروز، ۲۶ مردادماه تا ۲ شهریور ماه امسال به میزبانی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران برگزار می‌شود، شرکت کنندگان طی یک دوره فعالیت آزمایشگاهی، در موضوع «کاربرد فناوری نانو در حوزه تصفیه آب» به پژوهش و آزمایش می‏‌پردازند.

راه‌یافتگان به مرحله نهایی این المپیاد در پایان دوره عملی، با ارائه نتایج پژوهش آزمایشگاهی که در قالب گروه‌‏های چند نفره و با نظارت سرپرستان علمی هر گروه انجام می‌شود، با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت. نتیجه نهایی این رقابت ملی بر اساس نمره آزمون کتبی و ارزیابی داوران از ارائه دستاوردهای پژوهشی در طول دوره تعیین می‌‏شود.

مراسم اختتامیه دهمین المپیاد ملی دانش آموزی علوم و فناوری نانو و مراسم اهدای مدال و جوایز المپیاد به برگزیدگان، به همراه معرفی نهادهای ترویجی برتر همکار در برگزاری این دوره و همچنین استان‌های برتر، روز شنبه، دوم شهریور ماه امسال در سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران برگزار خواهد شد.

بر اساس اعلام ستاد نانو، المپیاد ملی دانش آموزی علوم و فناوری نانو هر سال توسط باشگاه نانو در سراسر کشور برگزار می‏‌شود و برگزیدگان این المپیاد علاوه بر دریافت مدال و جوایز نقدی از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، از مزیت‏‌های بنیاد ملی نخبگان نیز بهره‌مند می‌شوند.

انتهای پیام